Nowy Firefox dla Androida: szybszy i z nowym interfejsem

Nowy Firefox dla Androida: szybszy i z nowym interfejsem

Redakcja
26.06.2012 17:45

W Google Play można już pobrać najnowszą stabilną wersję przeglądarki Mozilla Firefox. Główną, rzucającą się w oczy nowością jest zaprojektowany na nowo interfejs użytkownika.

Wcześniej interfejs mobilnego Firefoksa wykorzystywał XUL, czyli korzystał dokładnie z tych samych bibliotek, które używane są w przeglądarce przeznaczonej dla systemów Windows, Linux czy Mac OS X. W nowej wersji wykorzystano biblioteki interfejsu Androida, dzięki czemu różnicę w działaniu przeglądarki widać gołym okiem.

Wcześniej nowy interfejs był dostępny dla użytkowników kanałów Beta (dostępny na Google Play) oraz nocnych wydań przeglądarki. Poza odświeżonym wyglądem dodano obsługę wtyczki Adobe Flash, jednak bez obaw - domyślne odtwarzanie treści z wtyczek będzie wymagało interakcji z użytkownika (Tap-to-play). Przepisano ponadto również biblioteki odpowiedzialne za powiększanie i pomniejszanie, a także ulepszono renderowanie czcionek.

Firefoksa dla Androida można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Firefox wymaga Androida w wersji 2.2. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronach Fundacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)