Nowy Gmail dociera do odbiorców, wkrótce pojawi się też nowa klawiatura

Nowy Gmail dociera do odbiorców, wkrótce pojawi się też nowa klawiatura

06.06.2013 14:44

Google odświeżając swoje aplikacje dla Androida nie zapomniał o wpisywaniu tekstu — największej bolączce urządzeń dotykowych. W Google Play pojawiła się nowa klawiatura — Google Keyboard — będąca odświeżoną wersją tej dostępnej na urządzeniach z rodziny Nexus. Klawiatura ta odznacza się przede wszystkim możliwością pisania bez odrywania palca od ekranu (w stylu Swype), automatyczną korektą i przewidywaniem wprowadzanych słów na podstawie wbudowanego słownika. Ponadto, aplikacja pozwala na dyktowanie, a rejestrowane słowa zamieni na tekst pisany.

Obraz

Klawiatura zawiera słowniki dla 26 języków, w tym dla polskiego, oraz układy wirtualnych klawiszy dla kilkunastu dodatkowych bez słowników. Na razie Google deklaruje jej dostępność tylko w krajach anglojęzycznych, a konkretnie na urządzeniach, które mają ustawione zmienne środowiskowe dotyczące języka (locale) na angielskie, w związku z czym na niektórych urządzeniach w Polsce również można ją zainstalować. Klawiatura przeznaczona jest dla Androida 4.0 i nowszych. Na razie nie zanosi się na to, żeby była to domyślna aktualizacja dla wszystkich urządzeń, trzeba więc samemu zadbać o jej instalację.

Przy okazji warto przypomnieć, że aktualizowana jest aplikacja do obsługi poczty GMail na Androidzie oraz iOS. Nowa odsłona aplikacji została zaprezentowana w zeszłym tygodniu, wraz z kolejną odsłoną webowego klienta. Flagową nowością jest możliwość grupowania przychodzącej poczty w różnych skrzynkach odbiorczych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)