Nowy iOS psuje dotyk w iPhone'ach z ekranami z nieautoryzowanych serwisów

Nowy iOS psuje dotyk w iPhone'ach z ekranami z nieautoryzowanych serwisów

Nowy iOS psuje dotyk w iPhone'ach z ekranami z nieautoryzowanych serwisów
10.04.2018 12:00

Pod koniec marca wydana została aktualizacja iOS. Wersja 11.3 przyniosła kilka nowych funkcji, skupiając się przede wszystkim na narzędziu sprawdzającym kondycję baterii, a także wprowadziła kilka mniejszych usprawnień i poprawek. Ponadto niektórzy użytkownicy zauważyli szybszą pracę iPhone’a. Niestety, nie dla wszystkich zainstalowanie iOS 11.3 było dobrą decyzją.

W zeszłym roku aktualizacja iOS ubiła działanie dotyku w wybranych egzemplarzach iPhone’a 7. Okazało się, że narażone są wszystkie urządzenia, które miały naprawiony ekran w nieautoryzowanym serwisie. Po zainstalowaniu nowej wersji iOS, niektóre zamienne części przestawały współpracować z oprogramowaniem, czyniąc smartfon prawie bezużytecznym.

Problem powraca wraz z iOS 11.3. Aktualizacja tym razem zabija działanie dotyku w iPhone’ach 8, których wyświetlacz został naprawiony z wykorzystaniem części zamiennych lub pochodzących z rynku wtórnego. Jak donoszą użytkownicy, ekran poprawnie działał przed zainstalowaniem aktualizacji, ale po wgraniu nowej wersji iPhone przestaje reagować na jakiekolwiek polecenia. Narażone są wszystkie smartfony, których wyświetlacz nie został naprawiony w autoryzowanym serwisie Apple.

Według firm zajmujących się naprawą sprzętu Apple, winny może być niewielki mikrochip, wykorzystywany przez ekran iPhone’a. Producenci części zamiennych mają być już w posiadaniu rozwiązania, ale sprowadza się ono do ponownego rozkręcenia smartfonu i wymiany problematycznego chipa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)