Nowy iPad Pro zaprezentowany. Usunięty został przycisk home i złącze Lightning

Strona głównaNowy iPad Pro zaprezentowany. Usunięty został przycisk home i złącze Lightning
30.10.2018 15:56
Nowy iPad Pro zaprezentowany. Usunięty został przycisk home i złącze Lightning

Nowy iPad Pro to jedna z głównych gwiazd tegorocznej konferencji Apple w Nowym Jorku. Firma z Cupertino wreszcie zdecydowała się na duże zmiany. Nie chodzi wyłącznie o nowe wzornictwo i szczuplejsze ramki. Usunięty został przycisk home, a także złącze Lightning.

bELbGBnp
350254025666684865

Jedno trzeba Apple przyznać – nowe rozwiązania są konsekwentnie rozwijane. Firma nie zmienia zdania w każdym roku, starając się udowodnić, że jest najbardziej innowacyjna na rynku. Widać to dobrze po premierze iPada Pro. Duży tablet z logo nadgryzionego jabłka otrzymał rozwiązania zaczerpnięte z iPhone’a X.

350254025666815937

Większy iPad Pro został wyposażony w 12,9-calowy wyświetlacz. W mniejszym ekran ma 11 cali. Oba ekrany zostały wykonane w technologii LCD (Liquid Retina) i otrzymały rozdzielczość 2388 x 1688 pikseli. Z pewnością użytkownicy nie będą narzekać na jakość obrazu. Sercem jest mocarny układ Apple A12X Bionic, który zapewni topową wydajność. Na nowym iPadzie Pro uruchomimy nawet Photoshopa.

bELbGBnr

Usunięty został przycisk home, a wraz z nim czytnik linii papilarnych. Jedynym zabezpieczeniem biometrycznym jest Face ID, czyli zaawansowany system rozpoznawania twarzy użytkownika. W przeciwieństwie do modułu z nowych iPhone’ów, działa on w pozycji pionowej, jak i poziomej. Kolejną ważną zmianą jest brak złącza Lightning, które zostało zastąpione przez USB typu C. Wreszcie użytkownicy iPada będą mogli korzystać z większości dostępnych ładowarek. Co więcej, będzie można ładować iPhone'a po podłączeniu do nowego iPada. W zestawie znajdzie się szybka ładowarka 18W. Akumulator ma zapewnić do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

350254025667012545

Rysik Apple Pencil będzie przeczepiany do boku obudowy za pomocą magnetycznego złącza. Z kolei wysoką jakość dźwięku zapewnią cztery wbudowane głośniki. iPad Pro ma być dobrym urządzeniem do tworzenia muzyki. Aczkolwiek będą to raczej amatorskie zastosowania. Z innymi urządzeniami będzie można połączyć się z wykorzystaniem Bluetooth 5.0. Na pokładzie znalazła się także technologia eSIM, podobnie jak w nowych iPhone'ach czy Apple Watchu. Apple wyraźnie dąży do usunięcia klasycznych kart SIM.

Przednia kamerka dostarczy zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 7 MP. Nie zabrakło możliwości robienia zdjęć z efektem rozmytego tła – w końcu wszyscy robią selfie korzystając z dużych tabletów. Wprowadzone zostały także Animoji. Główna, umieszczona z tyłu kamera wykonuje zdjęcia w 12 MP i nagrywa filmy w maksymalnej rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę.

350254025667209153

Przedsprzedaż w USA rusza już dziś. Z kolei pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów 7 listopada. Ceny mniejszego iPada startują od 799 dolarów (3799 zł w Polsce). Za większego iPada Pro będziemy musieli zapłacić 999 dolarów (4799 zł) w przypadku podstawowej wersji z 64 GB na dane użytkownika.Szczegółowy opis nowego iPada Pro znajdziecie na Komórkomanii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELbGBon