Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału

Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału

Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału
17.05.2016 12:30, aktualizacja: 17.05.2016 12:46

Programiści w firmie Apple nie próżnują. Do użytkowników różnych produktów z jabłkiem docierają aktualizacje systemów. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na iTunes – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny program firmy Apple. Z ostatnią aktualizacją, czyli 12.4, dostał kilka interesujących zmian w nawigacji.

iTunes, czyli odtwarzacz muzyczny, menedżer multimediów, klient Apple Music i sklepu iTunes w jednym, nie cieszy się opinią intuicyjnego. Wiele osób ma wątpliwości, czy aktualizacja rzeczywiście uprości nawigację. Uproszczona została też górna belka programu, skąd znikła pozycja z listami odtwarzania. Na pewno będzie mi brakować ikonek przenoszących do filmów i muzyki, w nowej wersji zastąpionych rozwijanym menu. Dodatkowe kliknięcie nigdy nie jest mile widziane, choć dzięki temu można łatwiej dostać się do audoibooków i podcastów. Wprowadzonych zostało sporo menu kontekstowych, które ułatwiają działania na konkretnych obiektach, a także menu „Widok”, pozwalające zmienić wygląd biblioteki.

Obraz
Obraz
Tak było
Tak było

Zmiany budzą mieszane uczucia, a tak między nami przyznam, że ucieszyłby mnie powrót bocznego paska z listą materiałów i list odtwarzania. Nie bez powodu był kopiowany w AmaroKu, a później w Clementune.

Poza zmianami kosmetycznymi aktualizacja przynosi obiecane zabezpieczenie przed niekontrolowanym kasowaniem plików z dysku przy synchronizacji z Apple Music.

Obraz

Wydana została także kolejna wersja systemu OS X dla Maców. W OS X 10.11.5, który znajduje się już w App Store, znalazły się poprawki wydajności i bezpieczeństwa dla Maców. Szczegółowe informacje o aktualizacji można znaleźć na stronie wsparcia, osobno zostały zapisane informacje o bezpieczeństwie. Firma Apple zaktualizowała także systemy operacyjne dla Apple TV i Apple Watch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)