Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału

Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału17.05.2016 12:30
Nowy iTunes ma prostszą nawigację, ale wciąż daleko mu do ideału

Programiści w firmie Apple nie próżnują. Do użytkowników różnych produktów z jabłkiem docierają aktualizacje systemów. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na iTunes – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny program firmy Apple. Z ostatnią aktualizacją, czyli 12.4, dostał kilka interesujących zmian w nawigacji.

iTunes, czyli odtwarzacz muzyczny, menedżer multimediów, klient Apple Music i sklepu iTunes w jednym, nie cieszy się opinią intuicyjnego. Wiele osób ma wątpliwości, czy aktualizacja rzeczywiście uprości nawigację. Uproszczona została też górna belka programu, skąd znikła pozycja z listami odtwarzania. Na pewno będzie mi brakować ikonek przenoszących do filmów i muzyki, w nowej wersji zastąpionych rozwijanym menu. Dodatkowe kliknięcie nigdy nie jest mile widziane, choć dzięki temu można łatwiej dostać się do audoibooków i podcastów. Wprowadzonych zostało sporo menu kontekstowych, które ułatwiają działania na konkretnych obiektach, a także menu „Widok”, pozwalające zmienić wygląd biblioteki.

350177205864916929
350177205864982465
Tak było
Tak było

Zmiany budzą mieszane uczucia, a tak między nami przyznam, że ucieszyłby mnie powrót bocznego paska z listą materiałów i list odtwarzania. Nie bez powodu był kopiowany w AmaroKu, a później w Clementune.

Poza zmianami kosmetycznymi aktualizacja przynosi obiecane zabezpieczenie przed niekontrolowanym kasowaniem plików z dysku przy synchronizacji z Apple Music.

350177205865244609

Wydana została także kolejna wersja systemu OS X dla Maców. W OS X 10.11.5, który znajduje się już w App Store, znalazły się poprawki wydajności i bezpieczeństwa dla Maców. Szczegółowe informacje o aktualizacji można znaleźć na stronie wsparcia, osobno zostały zapisane informacje o bezpieczeństwie. Firma Apple zaktualizowała także systemy operacyjne dla Apple TV i Apple Watch.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)