Nowy Logic Pro X dostał instrumenty godne alchemika

Nowy Logic Pro X dostał instrumenty godne alchemika

Nowy Logic Pro X dostał instrumenty godne alchemika
25.08.2015 21:28

Niedawno firma Apple kupiła Camel Audio – producenta zaawansowanych efektów i syntezatorów, które zebrane były w oprogramowaniu o nazwie Alchemy. Właśnie ukazał się Logic Pro X 10.2, w którego wiele z tych narzędzi do manipulacji dźwiękiem wbudowano na stałe.

Tak wyglądał Alchemy
Tak wyglądał Alchemy
Obraz

Po włączeniu Alchemy do Logic Pro X przy tworzeniu muzyki można wykorzystać między innymi wysokiej jakości syntezator, w którym znalazły się różne generatory dźwięku (addytywny, spektralny, granularny, sampler, formantowy i inne). Towarzyszą mu ponad 3 tysiące predefiniowanych ustawień, przeznaczonych dla różnych gatunków muzycznych, a także przeglądarka pozwalająca odnaleźć odpowiednie brzmienia na podstawie przypisanych im słów kluczowych.

Przy tworzeniu własnych brzmień można skorzystać z możliwości nakładania na siebie maksymalnie czterech syntezatorów, na każdym z nich stosując osobno Arpeggiator. Z pomocą wirtualnych oscylatorów analogowych można odtworzyć brzmienie legendarnych instrumentów, a filtry pozwolą nadać im naturalne brzmienie, staromodny charakter bądź dodać im mocy zniekształceniami czy kompresją. Przy tworzeniu nowych instrumentów można korzystać z różnych modeli obwiedni, w tym LFO, AHDSR i MSEG.

Logic Pro X
Logic Pro X
Logic Pro X
Logic Pro X

Integracja z Alchemy to nie koniec zmian w programie Apple'a. Rozbudowane ustawienia zegara MIDI zapewniają lepszą synchronizację z zewnętrznymi urządzeniami, a w bibliotece znalazły się nowe sample. Ponadto w Logic Pro X 10.2 można w pełni wykorzystać czuły na nacisk gładzik w nowych MacBookach i wysyłać utwory od razu do Apple Music Connect.

Najnowszą wersję Logic Pro X znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)