Nowy Office dla Windows 10 już dostępny

Nowy Office dla Windows 10 już dostępny

Nowy Office dla Windows 10 już dostępny
Paweł Piskurewicz
04.02.2015 19:41, aktualizacja: 05.02.2015 10:24

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami użytkownicy Windows 10 Technical Preview doczekali się możliwości testowania nowej wersji pakietu Office zwanej Office Apps. Aplikacje Word, Excel oraz PowerPoint dołączyły do już obecnego OneNote.

Aby móc je pobrać należy posiadać Windows 10 Technical Preview. Aplikacje prawdopodobnie nie będą dostępne dla starszych wersji systemu, co zapewne ma zachęcić użytkowników do przesiadki. Office Apps znajdziemy w sklepie Windows 10, można je też pobrać wybierając link bezpośredni Word, Excel, PowerPoint, który automatycznie przekieruje nas do strony programu.

Obraz

Główną zaletą Office Apps ma być interfejs w pełni dopasowany do specyfiki ekranów dotykowych. Oczywiście dalej możemy korzystać z myszki i klawiatury, ale obsługa z poziomu tabletu czy też telefonu ma być równie wygodna. To właśnie na niewielkich tabletach i telefonach pakiet będzie dostępny za darmo i preinstalowany.

Obraz

Swoją konstrukcją Office Apps przypominają aplikacje z pakietu Office Online. Wprawdzie ilość możliwości jest większa, wciąż jednak brakuje istotnych opcji takich jak np. dodawanie spisu treści w Wordzie. Na pełną ocenę będzie trzeba jednak zaczekać do wydania finalnej wersji.

Obraz

Jeszcze w lutym możliwość testowania nowego pakietu wraz z systemem Windows 10 mogą otrzymać także posiadacze telefonów z Windows Phone. Obecnie aplikacje Office Apps dostępne są za darmo dla każdego, niezależnie od wielkości ekranu urządzenia na którym go testujemy. Po okresie testowym wersja dla większych tabletów oraz komputerów przejdzie na model dystrybucji znany z iOS i Androida. Za darmo otrzymamy tylko wybrane funkcje, pozostałe będą wymagały opłaconej subskrypcji Office 365. Poza Office Apps w tym roku czeka nas również premiera nowej wersji klasycznego, desktopowego pakietu Office, nazwanego Office 2016. Więcej informacji na jego temat mamy poznać wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)