Nowy PC Decrapifier zajmie się zbędnymi i niechcianymi programami

Nowy PC Decrapifier zajmie się zbędnymi i niechcianymi programami

Nowy PC Decrapifier zajmie się zbędnymi i niechcianymi programami
Redakcja
02.01.2015 16:26

Niemal każdy zna problemy związane preinstalowanym oprogramowaniem producenta, które zaśmieca nowy komputer i spowalnia jego działanie. Nowa wersja aplikacji PC Decrapifier może nam w takich chwilach pomóc – dzięki niej szybko pozbędziemy się całego zbędnego crapware, nawet, jeżeli nie będziemy do końca pewni, czy na pewno możemy daną aplikację usunąć.

Program ten niektórym z użytkowników naszego portalu może być już znany od dawien dawna. Przydaje się on nie tylko gdy sami kupujemy nowy komputer wypełniony crapware od producenta, ale także w sytuacji, gdy pomagamy komuś innemu, lub po prostu przywracamy ustawienia fabryczne sprzętu. Aplikacja nie była aktualizowana od kwietnia 2013 roku i mogłoby się wydawać, że nie będzie już rozwijana. Tak na szczęście nie jest, właśnie pojawiła się wersja 3.0, która przynosi duże zmiany i jeszcze bardziej ułatwia pracę z aplikacją. Choć producent nie opublikował żadnej listy zmian, to po prostu nie sposób nie zauważyć zupełnie nowego interfejsu.

350129610480183233

Okno aplikacji zostało zupełnie przebudowane: interfejs jest prosty, a wyniki przeprowadzonej analizy zainstalowanego oprogramowania zostały podzielona na trzy zakładki. Pierwsza z nich zawiera elementy zalecane do skasowania, czyli takie, w przypadku których program nie ma wątpliwości i mogą one zostać skasowane. Pamiętajmy, że znajdziemy tam nie tylko aplikacje preinstalowane przez dostawców OEM, ograniczono czasowo wersje próbne, ale także np. zainstalowane przez producenta przeglądarki internetowe. Aplikacja jest w stanie samodzielnie rozróżnić, jaki program został dołączony z komputerem, a jaki użytkownik zainstalował samodzielnie. Druga zakładka to lista aplikacji, które mogą (acz wcale nie muszą) być zbędne, trzecia to natomiast wszystkie pozostałe elementy, których kasowanie nie jest zalecane bez dokładnego sprawdzenia.

Oprócz nazwy programu i jego producenta, nowa wersja PC Decrapifiera wyświetla także jej typ (np. aplikacja), ilość zajmowanego na dysku miejsca, a także popularność wśród użytkowników. W razie wątpliwości możemy skorzystać z podręcznej pomocy, która wyjaśni nam, dlaczego program zasugerował usunięcie danej aplikacji. Sam proces usuwania crapware jest w pełni zautomatyzowany: wystarczy zaznaczyć programy, a następnie kliknąć odpowiedni przycisk: Decrapifier usunie jest za nas, nie będzie więc konieczne ręczne przechodzenie przez deinstalatory wszystkich aplikacji-śmieci. Program jest dostępny za darmo do użytku niekomercyjnego, jego najnowszą wersję znajdziecie w bazie naszego serwisu. Do działania nie wymaga on instalowania na analizowanym komputerze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)