Nowy pomysł Apple'a: rysik dla iPada Pro jako kontroler do grania na Macu?

Nowy pomysł Apple'a: rysik dla iPada Pro jako kontroler do grania na Macu?

Nowy pomysł Apple'a: rysik dla iPada Pro jako kontroler do grania na Macu?
19.05.2016 19:32

Myślę, że nie ma grafika ani fotografa, który po skorzystaniu z dużego touchpada w MacBooku albo Magic Trackpada nie pomyślał, że fajnie by było mieć działający z nim rysik. Nie brak też osób, które chętnie podłączą urządzenie w rodzaju Wii Remote do swojego komputera. Apple myśli o rozwiązaniu, które zadowoli wszystkich.

Amerykański urząd patentowy ujawnił dziś wniosek, który pokazuje, że trwają prace nad wprowadzeniem obsługi rysika Apple Pencil z Macami, przy czym podkładką byłby Magic Trackpad. Połączenie urządzeń byłoby zamiennikiem takich produktów, jak bardzo popularne w branży tablety piórkowe firmy Wacom. Ponadto Apple Pencil mógłby działać jako joystick w grach bądź pilot przy prezentacjach w Keynote lub pakiecie Office.

Wacom Intuos może mieć problem
Wacom Intuos może mieć problem

Szczegóły tego rozwiązania przewidują, że przyszła wersja rysika Apple Pencil może być wykorzystana do kontrolowania innych urządzeń elektronicznych, przy czym te inne urządzenia to na przykład sensor dotykowy, który będzie odbierał sygnały z rysika. Sensor może oczywiście być częścią ekranu dotykowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by było to urządzenie zewnętrzne – na przykład gładzik podłączany przez Bluetooth do Maca.

Obraz

Stylus ma także 6-osiowy sensor inercyjny oraz czujniki nacisku, które mogą na przykład wykrywać, z jaką siłą piórko jest przyciskane do odbierającej sygnały powierzchni. Różne typy sygnałów wejściowych mogą ponadto służyć do różnych trybów sterowania, na przykład dotykowy albo inercyjny. W trybie dotykowym Apple Pencil będzie działał jak tradycyjny rysik, co jest rozwiązaniem idealnym do rysowania i odręcznego pisania.

W tym drugim trybie dane z sensorów mogą być przesyłane bezprzewodowo do głównego urządzenia (na przykład Maca), dzięki czemu Apple Pencil może zastąpić pilota do prezentacji, wskaźnik laserowy, joystick, kontroler obrotowy albo kontrolery do gier, jak PlayStation Move czy Wii Remote. Innymi słowy Apple Pencil będzie mieczem, rakietą tenisową albo różdżką w grach albo instrumentem muzycznym, jeśli tylko producenci zdecydują się na wydanie takich pozycji dla urządzeń z jabłkiem. Możliwości są ogromne, a ich wykorzystanie zależy tylko od pomysłowości producentów oprogramowania.

Szczegóły można znaleźć w patencie 20160139690.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)