Nowy problem w Windows 10. Ostatnie łatki przyczyną maksymalnego obciążenia procesorów

Nowy problem w Windows 10. Ostatnie łatki przyczyną maksymalnego obciążenia procesorów
Oskar Ziomek

20.07.2018 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wraca do „formy”, którą kiedyś wykazywał się regularnie. W ubiegły wtorek użytkownicy Windowsa otrzymali aktualizacje zbiorcze, których było stosunkowo niewiele, a po ich instalacji mógł pojawiać się tylko jeden problem związany z połączeniem sieciowym na komputerach wykorzystywanych w firmach. Microsoft szybko stanął na wysokości zadania i kilka dni temu opublikował kolejne łatki, które naprawiają tę usterkę i przy okazji kilka innych. Teraz jednak okazuje się, że potrzebna jest kolejna aktualizacja. Najnowsza łatka na łatki powoduje bowiem nowe błędy.

Tym razem problemy również powinny dotyczyć tylko części użytkowników, ale nie oznacza to, że są mniej ważne. Okazuje się, że po instalacji opisywanej tu aktualizacji, użytkownicy Windowsa 10 mogą borykać się z problemami nieuzasadnionego, maksymalnego obciążenia procesora, a w przypadku Windows Servera mają się pojawiać kłopoty podczas nawiązywania połączenia RDS. Warto od razu zwrócić uwagę, że problemy mają dotyczyć tylko łatki KB4345418, czyli tej przeznaczonej dla Windowsa 10 w wersji 1607 oraz Windows Servera 2016, choć nie wyklucza to oczywiście ewentualnych komplikacji również w najnowszych wersjach systemu Microsoftu.

Jak wynika z przedstawianych w Sieci informacji od użytkowników, obecnie jedynym skutecznym rozwiązaniem usterek jest odinstalowanie aktualizacji. Wtedy jednak pojawia się kolejny problem – w końcu bez najnowszej łatki na pierwszy plan wraca wciąż aktualny problem z połączeniem sieciowym. Microsoft po raz kolejny powinien więc szybko wziąć sprawę w swoje ręce i przedstawić kolejną aktualizację jak najszybciej, by nie narażać użytkowników na dodatkowe komplikacje.

Mając na uwadze tryb wydawania aktualizacji przez Microsoft, należy mieć nadzieję, że kolejna łatka zdąży się jeszcze ukazać przed kolejnymi aktualizacjami zbiorczymi, na które liczyć można dopiero w przyszłym miesiącu. Warto dodać, że problemy są już opisywane przez użytkowników na oficjalnym forum Microsoftu, w tym przypadku w długim wątku związanym ze skokami użycia procesora podczas korzystania z Azure AD. Firma z pewnością jest już więc świadoma problemów i należy mieć nadzieję, że prace nad ich rozwiązaniem są teraz jednym z priorytetów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (240)