Nowy samochód Volkswagena: koniec TDI i człowieka jako kierowcy

Nowy samochód Volkswagena: koniec TDI i człowieka jako kierowcy

Nowy samochód Volkswagena: koniec TDI i człowieka jako kierowcy
19.02.2018 18:21

Dziś nawet Volkswagen Golf jest pojazdem naszpikowanym elektroniką i systemami wspomagającymi kierowcę. Plany koncernu z Wolfsburga są jednak znacznie ambitniejsze. Przyszłość ma należeć do rodziny I.D., w tym I.D. VIZZION – autonomicznego samochodu przyszłości, w którym nie uświadczymy kierownicy.

W marcu odbędą się 88 targi motoryzacyjne w Genewie. Volkswagen zaprezentuje wówczas I.D. VIZZIO – samochód, dzięki któremu dowiemy się, jak firma zapatruje się przyszłe, indywidualne środki transportu. Tak jak można było się spodziewać, wnętrze zostanie pozbawione kierownicy, a także widocznych elementów obsługi. Dzięki temu wszystkiemu, jak przekonuje producent, pasażerowie będą mogli cieszyć się jeszcze większym bezpieczeństwem i komfortem.

Obraz

Do komunikacji z samochodem będzie wykorzystywany głównie cyfrowy asystent, określany mianem wirtualnego gospodarza. Pasażerowie będą mogli z nim porozumiewać się przy pomocy mowy i gestów, zapominając o tradycyjnych przyciskach. System będzie nastawiony na naturalność i intuicyjność. Najpewniej pasażerowie nie będą musieli uczyć się specjalnych komend głosowych.

Studyjna wersja, którą zobaczymy na targach, będzie dysponowała mocą 225 kW. Do napędu posłużą dwa silnik elektryczne, które będą ze sobą współpracować, napędzając wszystkie cztery koła. Prędkość maksymalna wyniesie 180 km/h, a litowo-jonowe akumulatory o pojemności 111 kWh sprawią, że zasięg auta wyniesie 665 km.

Targi przedstawią przyszłość Volkswagena i to jak się okazuje, już niedaleką. Rodzina I.D będzie systematycznie rozszerzana. Znajdą się w niej kompaktowy samochód elektryczny klasy Golfa, a także autonomiczna limuzyna klasy wyższej. Koncern zamierza również rozpocząć ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych – 20 modeli zasilanych wyłącznie energią elektryczną do 2025 roku. Dodatkowo już za 2 lata pojawi się model I.D, który będzie elektrycznym autem klasy kompaktowej, a potem w krótkich odstępach czasu, dołączą do niego elektryczny SUV – I.D. CROZZ oraz nowe wcielenie słynnego ogórka – elektryczny van I.D. BUZZ.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)