Nowy Snapchat pod falą krytyki. Nie sposób odnaleźć najważniejszych funkcji

Nowy Snapchat pod falą krytyki. Nie sposób odnaleźć najważniejszych funkcji

Nowy Snapchat pod falą krytyki. Nie sposób odnaleźć najważniejszych funkcji
08.02.2018 13:15, aktualizacja: 08.02.2018 13:39

Przy silnej konkurencji w postaci Messengera czy Instagrama, jednym z gorszych posunięć Snapchata jest wprowadzenie zmian, które u użytkowników wywołają zdezorientowanie i niezadowolenie. Właśnie wydana została aktualizacja, która spotkała się z falą krytyki.

Snapchat w nowej wersji zdecydował się na wprowadzenie większych zmian. Przebudowano wybrane elementy interfejsu, poprzednie gesty odpowiadają za dostęp do innych funkcji. Zmieniony został dostęp do Stories znajomych, a ważną częścią stały się snapy. Przykładowo użytkownicy w Polsce mogą zobaczyć relacje znanych YouTuberów. Odświeżona została także strona, na której snapy wysyła się do konkretnych osób.

Obraz

Jak informuje The Independent, do twórców Snapchata zdają się docierać liczne skargi, nie mają się oni jednak zamiaru wycofywać się ze zmian. Społeczność musi się przyzwyczaić do dużej aktualizacji, by z czasem zrozumieć, że obecna aplikacja jest lepsza. Może się jednak okazać, że z czasem użytkownicy sięgną po alternatywy, bowiem aplikacja początkowo mająca zapewnić wygodne i szybkie wysyłanie zdjęć i krótkich filmików między znajomymi, stała się tablicą do promowania sław z YouTube’a i reklamowania znanych marek.

Gdzie teraz znajdę Stories?

Wcześniej wystarczyło wykonać gest przesunięcia w lewo na ekranie głównym. Wraz z nową aktualizacją gest został zmieniony. Na ekranie aparatu, należy przesunąć palcem w prawo. W tym miejscu znajduje się nowa karta Znajomi zawierająca Stories obserwowanych osób. W karcie Znajomi dostępne są teraz wiadomości oraz czaty grupowe. Dodatkowo teraz wszystkie konwersacje grupowe otrzymują własne Stories. Zdjęcia czy filmiki wysyłane są automatycznie do wszystkich członków rozmowy.

źródło: The Independent
źródło: The Independent

Warto wiedzieć, że snapy w nowym Stories nie są już układane chronologicznie. Dobierane są na podstawie rankingu, w którym pierwszeństwo mają osoby z którymi najczęściej się kontaktujemy lub te, z którymi ostatnio mieliśmy kontakt.

Aktualizacja wciąż nie trafiła do wszystkich użytkowników. Aplikację Snapchat oczywiście znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)