Nowy, stabilny Google Chrome z synchronizacja zakladek

Wojciech Kowasz

25.01.2010 18:01, aktual.: 26.01.2010 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydana kilka dni temu wersja przeglądarki Chrome 4.0.249 dla Windows zyskała właśnie status wersji stabilnej.

Wraz z wydanym dzisiaj Chrome 4.0 po raz pierwszy w wersji stabilnej pojawiają się dwie najbardziej oczekiwane przez użytkowników funkcje - rozszerzenia oraz synchronizacja zakładek. Rozszerzenia w wersjach rozwojowych zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu powstało ich już ponad 1500. Można je przeglądać i instalować w udostępnionej przez Google galerii rozszerzeń. Synchronizacja zakładek z kolei, również obecna wcześniej w kanale beta, przychodzi z pomocą tym, którzy korzystają z wielu komputerów i wszędzie chcieliby mieć zawsze aktualne zakładki.

Google poprawiło również wydajność Chrome, według testu Dromaeo DOM Core aż o 42% w stosunku do poprzedniego wydania. Producent chwali się także, że wzrost wydajności w stosunku do pierwszego stabilnego wydania Chrome w ubiegłym roku wynosi aż 400%. Deweloperów z pewnością zainteresuje dodanie obsługi wielu nowych API HTML 5, między innymi LocalStorage, Database API czy WebSockets. Więcej o nowej wersji Chrome można przeczytać (i obejrzeć w materiale wideo) na oficjalnym blogu Chromium.

Google Chrome 4.0.249 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)