Nowy, stabilny Google Chrome z synchronizacja zakladek

Nowy, stabilny Google Chrome z synchronizacja zakladek

Wojciech Kowasz
25.01.2010 18:01, aktualizacja: 26.01.2010 13:01

Wydana kilka dni temu wersja przeglądarki Chrome 4.0.249 dla Windows zyskała właśnie status wersji stabilnej.

Wraz z wydanym dzisiaj Chrome 4.0 po raz pierwszy w wersji stabilnej pojawiają się dwie najbardziej oczekiwane przez użytkowników funkcje - rozszerzenia oraz synchronizacja zakładek. Rozszerzenia w wersjach rozwojowych zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu powstało ich już ponad 1500. Można je przeglądać i instalować w udostępnionej przez Google galerii rozszerzeń. Synchronizacja zakładek z kolei, również obecna wcześniej w kanale beta, przychodzi z pomocą tym, którzy korzystają z wielu komputerów i wszędzie chcieliby mieć zawsze aktualne zakładki.

Google poprawiło również wydajność Chrome, według testu Dromaeo DOM Core aż o 42% w stosunku do poprzedniego wydania. Producent chwali się także, że wzrost wydajności w stosunku do pierwszego stabilnego wydania Chrome w ubiegłym roku wynosi aż 400%. Deweloperów z pewnością zainteresuje dodanie obsługi wielu nowych API HTML 5, między innymi LocalStorage, Database API czy WebSockets. Więcej o nowej wersji Chrome można przeczytać (i obejrzeć w materiale wideo) na oficjalnym blogu Chromium.

Google Chrome 4.0.249 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)