Nowy StarCraft Remastered z odświeżoną grafiką w 4K już tego lata

Nowy StarCraft Remastered z odświeżoną grafiką w 4K już tego lata
26.03.2017 14:39
Nowy StarCraft Remastered z odświeżoną grafiką w 4K już tego lata

Ze świecą szukać producenta z takim dorobkiem, jak Blizzard, a w tymże dorobku niewiele gier ma renomę StarCrafta. Ten RTS ma dziś status kultowy, a w wysoko rozwiniętych krajach Dalekiego Wschodu jest sportem narodowym. Blizzard potwierdził już to, oczym mówiło się od niemal roku: powstaje nowa wersja pierwszej odsłony StarCrafta.

StarCraft Remastered Announcement

Najważniejszą zmianą jest odświeżona oprawa graficzna: do dzisiejszych standardów miały zostać dostosowane wszystkie grafiki: jednostek, map i budynków. Producent zapowiada, że nowego StarCrafta przyjemnie będzie oglądać nawet w rozdzielczości 4K. Obsługiwane będzie także przybliżanie pola walki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odświeżona zostanie także oprawa dźwiękowa. Zremasterowane zostaną zarówno dialogi, jak i muzyka. Oczywiście gra zostanie także dostosowana do warunków współczesnych systemów operacyjnych:zagrać w nowego-starego StarCrafta będzie można na najnowszych wersjach Windowsa i macOS-a. Niestety, na razie nic nie sugeruje, że produkcja będzie dostępna na Linuksa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mechanizm rozgrywki pozostanie nienaruszony, niemniej nowa wersja Remastered będzie de facto oryginalnym StarCraftem rozbudowanym o rozszerzenie Brood War. Otrzymamy oczywiście możliwość rozgrywki wieloosobowej, także z posiadaczami oryginalnego StarCrafta z łatką w wersji 1.18. Wielu ucieszy także fakt, że oryginalny StarCraft, od momentu publikacji tej łatki, dostępny będzie całkowicie za darmo. Nowy StarCraft Remastered ukaże się tego lata.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)