Nowy Surface i telefony z Windowsem 10 już 6 października

Nowy Surface i telefony z Windowsem 10 już 6 października

Nowy Surface i telefony z Windowsem 10 już 6 października
14.09.2015 19:53, aktualizacja: 14.09.2015 20:03

Microsoft rozesłał zaproszenia na konferencję zaplanowaną na 6 października. W przeciwieństwie do ostatnich prezentacji, podczas których po raz kolejny mogliśmy posłuchać o ogromnych możliwościach skrótu Alt+Tab w Windowsie 10, 6 października w Nowym Jorku zobaczymy coś zupełnie nowego. Przede wszystkim miłośnicy telefonów z systemem Windows Phone mają na co czekać, bo wszystko wskazuje na to, że Microsoft szykuje nowe Lumie.

Obraz

Gwiazdą wydarzenia będzie zapewne czwarta wersja komputera Surface. Prawdopodobnie nie będzie rewolucyjnych zmian względem Surface'a Pro 3. Microsoft obiecał, że zarówno sposób ładowania akumulatora urządzenia, jak i jego kształt i wymiary pozostaną niezmienione. Ta decyzja to ukłon w stronę firm, które już zdążyły zainwestować w różne peryferia i stacje dokujące, przeznaczone specjalnie dla tabletów Microsoftu. Możliwe jednak, że sprawdzą się pogłoski o tym, że do tej samej obudowy uda się zamontować większy ekran kosztem ramek.

Niektórzy twierdzą też, że Surface 4 może być cieńszy i lżejszy, ale wciąż zachować kompatybilność ze stacjami dokującymi i klawiaturami-stojakami. Nie brak też plotek o nowej klawiaturze i biometrycznym logowaniu. Nie mamy jednak co liczyć na kamerki RealSense Intela, które zapewniają możliwość logowania na podstawie twarzy. Zamiast tego bardziej prawdopodobny jest czytnik linii papilarnych. Nieśmiało mówi się też o 14-calowej wersji Surface'a.

Nieco więcej wiemy o przygotowywanych dwóch Lumiach – 950 (Talkman) i 950 XL (Cityman) – działających pod kontrolą Windowsa 10 Mobile. Telefonom ma towarzyszyć nowa wersja elektronicznej bransolety Microsoft Band. Specyfikacja i zdjęcia nowych telefonów już znalazły się w Sieci, więc tu większych niespodzianek nie będzie. Lumia 950 ma mieć ekran o przekątnej 5,2 cala, 950 XL zaś 5,7 cala i ma konkurować z urządzeniami typu „Note” – będzie bowiem obsługiwać takie same rysiki, jak Surface, i dostanie etui z „okienkiem” ułatwiającym dostęp do najważniejszych informacji. Okienko podobno będzie okrągłe, jak w okładkach dla smartfonów firmy LG. Prawdopodobnie to na tej Lumii skrzydła ma rozwinąć aplikacja OneNote, która dziś dorobiła się możliwości rysowania w trybie pełnoekranowym.

Prototyp Lumii 950 XL
Prototyp Lumii 950 XL

Oba zapowiadane smartfony mają dostać 20-megapikselowe aparaty PureView z 3-diodowymi lampami doświetlającymi. Do ładowania o przesyłania danych wykorzystane zostanie USB-C, będzie także można ładować je bezprzewodowo w standardzie Qi. Podobno dostaną także skaner tęczówki, który będzie wykorzystywany przez Windows Hello, a także gniazda na kartę microSD. Obie Lumie mają dostać Snapdragona 810 i 3 GB RAM-u.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)