Nowy testowy Windows: Edytor Rejestru pożycza przydatną funkcję od przeglądarek

Nowy testowy Windows: Edytor Rejestru pożycza przydatną funkcję od przeglądarek

Nowy testowy Windows: Edytor Rejestru pożycza przydatną funkcję od przeglądarek
07.07.2018 11:31, aktualizacja: 09.07.2018 20:36

Użytkownicy biorący udział w programie Windows Insider mogą już testować nową kompilację, oznaczoną numerem 17711. Zaprezentowane w niej nowości obejmują głównie drobne zmiany w Edge’u, ale też kolejne etapy implementacji języka wzornictwa Fluent i usprawnienia w edytorze rejestru.

Raczej trudno stwierdzić, by duże nakłady pracy, jakie Microsoft poświęca na rozwój pulpitowego Edge’a, skutkowały znaczącym zwiększeniem liczby użytkowników. Korporacja nie daje jednak za wygraną i w nowej wersji Edge’a wprowadziła nowości do trybu czytania. Dodano nowe kolorowe karnacje graficzne (coś, co raczej rzadko widzimy w trybie mającym ułatwiać lekturę), a także funkcję podświetlania odczytywanego właśnie wersu oraz kolejnych dwóch lub czterech wersów sąsiadujących. Zmieniono także komunikat pozwalający na zapisywania danych do autouzupełniania formularzy. Słowem – drobnostki.

Dodatkowe karnacje graficzne w trybie czytania w Edge.
Dodatkowe karnacje graficzne w trybie czytania w Edge.

Jeżeli zaś chodzi o rozwój Fluent Design, to w kompilacji 17711 wprowadzono cieniowanie menu kontekstowych. Dzięki temu Windows ma być nieco mniej płaski, a użytkownikowi skuteczniej ma być sygngalizowana hierarchiczna warstwowość systemowej powłoki. Mimo że zmiana jest w zasadzie kosmetyczna, Microsoft zapowiada, że testy przebiegają ograniczonym zakresie i w wyświetlaniu mogą pojawiać się błędy.

Użytkownicy z monitorami obsługującymi rozpiętość tonalną HDR będą mogli w najnowszej wersji Windowsa przetestować nową pozycję w ustawieniach systemy – ustawienia kolorów HD. Można tam zdecydować, czy na konkretnym monitorze obsługiwany ma być HDR z WCG i włączyć lub wyłączyć obsługę HDR w strumieniowanych materiałach. Do nowych ustawień rozpiętości tonalnej dotrzeć można przez menu ustawień ekranu.[img=e50ec4d42100c73aa80a7e82ff9508c6-1024x646]Ostatnią, zdecydowanie najlepszą, nowością jest wprowadzenie mechanizmu wyświetlania sugestii w Edytorze Rejestru. Po rozpoczęciu wpisywania klucza pojawi się lista zgodnych elementów, co ułatwi nawigację. Można w ten sposób przejść do wskazanego klucza bez konieczności nawigacji po drzewku czy wpisywania całości adresu, zupełnie jak w przeglądarkach internetowych. Ponadto skorzystać można ze skrótów klawiszowych Ctrl+Backspace, które usunie cały poprzedni sufiks klucza i Ctrl+Delete dzięki któremu pozbędziemy się sufiksu kolejnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)