Nowy Vivaldi: zmiany w wyglądzie i wygodniejszy dostęp do zakładek

Nowy Vivaldi: zmiany w wyglądzie i wygodniejszy dostęp do zakładek
Oskar Ziomek

25.04.2018 09:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vivaldi prezentuje nową wersję swojej przeglądarki, teraz z numerem 1.15. Zmiany pojawiają się zarówno od strony wizualnej, jak i możliwości. Jednak, choć mogą wpłynąć na wygodniejsze korzystanie z programu, to uznać je należy raczej za kosmetyczne niż przełomowe.

Pierwsza nowość to rozszerzona personalizacja od strony wizualnej. Vivaldi pozwala teraz wybrać obraz, który wyświetlany jest w tle okna. Domyślna grafika przedstawia geometryczny wzór, ale można tu umieścić dowolne zdjęcie. By to zrobić wystarczy odwiedzić ustawienia i odnaleźć w nich opcje związane z Wyglądem.

Domyślny, geometryczny wzór na grafice w tle widoczny jest na górnym pasku, za kartami.
Domyślny, geometryczny wzór na grafice w tle widoczny jest na górnym pasku, za kartami.

Obok możliwości korzystania z motywów, grafiki w tle mają dać użytkownikowi szansę na nadanie przeglądarce odrobiny błysku i indywidualnego stylu, jak mówi Atle Mo, projektant w Vivaldi Technologies.

Kolejna zmiana to nowy dostęp do zakładek. Do istniejących metod pozwalających je wyświetlać dołącza kolejna – wystarczy odwiedzić główne menu przeglądarki. Warto przypomnieć, że zakładki wyświetlić można również w panelu zakładek, menedżerze, na pasku zakładek oraz na stronie szybkiego wybierania.

Dostęp do zakładek z menu głównego.
Dostęp do zakładek z menu głównego.

Poza dwoma powyższymi zmianami w Vivaldim nie zabrakło także poprawek i nowości od strony technicznej. Narzędzie do przechwytywania obrazu zapamiętuje od teraz ostatnio zastosowaną konfigurację, a tryb pełnoekranowy pozwala wyświetlać niektóre elementy interfejsu – na przykład pasek adresu – przy pomocy skrótów klawiszowych. Poprawiono również dźwięk, naprawiając dotychczasowe błędy z uruchamianiem jego odtwarzania i prędkością w przypadku HTML5.

Przeglądarkę Vivaldi pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru wersja dla Windowsa oraz dla komputerów z macOS-em.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)