Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami

Strona głównaNowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami
21.07.2015 11:57
Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami

Pomimo konkurencji ze strony bardziej wydajnych algorytmówkompresji, klasyczny RAR trzyma się mocno, a wykorzystujący goflagowy archiwizer WinRAR jest jednym z najchętniej pobieranychprogramów tego typu na Windows. Jego autorzy, prowadzący studioRARLAB bracia Roszałowie, przedstawili właśnie do testównajnowszą wersję archiwizera, i to nie tylko dla Windows, ale teżdla OS X i Linuksa.

bELAFdlx

Oczywiście lwia część ulepszeń trafiła do WinRAR-a.Archiwizer będzie teraz radził sobie z wieloczęściowymi archiwamiZIP tworzonymi przez program 7-zip (rozszerzenia w postaci .zip.001,.zip.002…), o ile znajdują się w jednym folderze. Możliwe jesttakże wydobycie plików rozbitych na wiele części, oznaczonychkolejnymi rozszerzeniami .001, .002, Program może automatycznie siępowiązać z plikami o rozszerzeniu .001 – będzie traktował jejako początek zbioru danych.

350139365827307457

Do samorozpakowujących się archiwów SFX dodano możliwośćpauzowania i wznawiania tego procesu, zaś w oknie dialogowym dowyszukiwania plików pojawiła się opcja pozwalając na pominięciezaszyfrowanych archiwów. Posiadacze wieloprzyciskowych myszek mogązaś teraz przeglądać na liście plików ostatnio wyświetlanekatalogi przyciskami Wstecz i Naprzód; pozostali wykorzystają dotego klawiaturowe skróty kursorów i klawiszaAlt. Wreszcie teżWinRAR blokuje usypianie systemu, do której mogło dojść w trakcieaktywnej operacji.

bELAFdlz

Zmiany dotknęły też działającego z linii komend programu RAR,dostępnego również na Linuksa i OS X. Można teraz wykorzystywaćwieloznaczniki (gwiazdki) w nazwach folderów z automatycznąrekursją, pojawiła się też możliwość kontroli formatuwyświetlania dat utworzenia plików.

RAR dba teraz też o to, aby poprawnie rozpakować na Windowsarchiwa RAR i ZIP z nazwami plików wykorzystującymi znaki spozaalfabetu łacińskiego, które utworzono na uniksowych systemach.Dodano też możliwość weryfikacji zawartości tzw. alternatywnychstrumieni danych systemu plików NTFS, wykorzystywanych niekiedy doprzenoszenia metadanych plików.

Testową wersję beta 1 najnowszego WinRAR-a pobraćmożecie już z naszej bazyoprogramowania (z panelu Wszystkie wersje należy wybrać wersjęrozwojową 5.30 beta 1). Pełną listę zmian znajdziecie na stronieproducenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELAFdmv