Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami

Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami
21.07.2015 11:57
Nowy WinRAR 5.30 już do testów. Coraz lepsza obsługa 7-zip i przenoszenia danych między systemami

Pomimo konkurencji ze strony bardziej wydajnych algorytmówkompresji, klasyczny RAR trzyma się mocno, a wykorzystujący goflagowy archiwizer WinRAR jest jednym z najchętniej pobieranychprogramów tego typu na Windows. Jego autorzy, prowadzący studioRARLAB bracia Roszałowie, przedstawili właśnie do testównajnowszą wersję archiwizera, i to nie tylko dla Windows, ale teżdla OS X i Linuksa.

Oczywiście lwia część ulepszeń trafiła do WinRAR-a.Archiwizer będzie teraz radził sobie z wieloczęściowymi archiwamiZIP tworzonymi przez program 7-zip (rozszerzenia w postaci .zip.001,.zip.002…), o ile znajdują się w jednym folderze. Możliwe jesttakże wydobycie plików rozbitych na wiele części, oznaczonychkolejnymi rozszerzeniami .001, .002, Program może automatycznie siępowiązać z plikami o rozszerzeniu .001 – będzie traktował jejako początek zbioru danych.

350139365827307457

Do samorozpakowujących się archiwów SFX dodano możliwośćpauzowania i wznawiania tego procesu, zaś w oknie dialogowym dowyszukiwania plików pojawiła się opcja pozwalając na pominięciezaszyfrowanych archiwów. Posiadacze wieloprzyciskowych myszek mogązaś teraz przeglądać na liście plików ostatnio wyświetlanekatalogi przyciskami Wstecz i Naprzód; pozostali wykorzystają dotego klawiaturowe skróty kursorów i klawiszaAlt. Wreszcie teżWinRAR blokuje usypianie systemu, do której mogło dojść w trakcieaktywnej operacji.

Zmiany dotknęły też działającego z linii komend programu RAR,dostępnego również na Linuksa i OS X. Można teraz wykorzystywaćwieloznaczniki (gwiazdki) w nazwach folderów z automatycznąrekursją, pojawiła się też możliwość kontroli formatuwyświetlania dat utworzenia plików.

RAR dba teraz też o to, aby poprawnie rozpakować na Windowsarchiwa RAR i ZIP z nazwami plików wykorzystującymi znaki spozaalfabetu łacińskiego, które utworzono na uniksowych systemach.Dodano też możliwość weryfikacji zawartości tzw. alternatywnychstrumieni danych systemu plików NTFS, wykorzystywanych niekiedy doprzenoszenia metadanych plików.

Testową wersję beta 1 najnowszego WinRAR-a pobraćmożecie już z naszej bazyoprogramowania (z panelu Wszystkie wersje należy wybrać wersjęrozwojową 5.30 beta 1). Pełną listę zmian znajdziecie na stronieproducenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)