Nowy Xbox One X – Microsoft prezentuje kolejną odsłonę swojej konsoli

Nowy Xbox One X – Microsoft prezentuje kolejną odsłonę swojej konsoli

Nowy Xbox One X – Microsoft prezentuje kolejną odsłonę swojej konsoli
12.06.2017 09:13, aktualizacja: 12.06.2017 11:21

Ruszyły targi E3, a jedno z najważniejszych wydarzeń mamy już za sobą: Microsoft zaprezentował konsolę Xbox One, nazywaną dotąd Project Scorpio. Założenia były nieskomplikowane: Microsoft musiał stworzyć podrasowaną wersję Xboksa One, która mogłaby konkurować z PlayStation 4 Pro. Czy to się udało?

Xbox One X – E3 2017 – World Premiere 4K Trailer

Xbox One X (kto wymyśla te nazwy?!) wyposażony został w ośmiordzeniowy układ Jaguar z 4 MB pamięci L2, taktowany z częstotliwością do 2,3 GHz oraz 12 GB GDDR5 taktowane do 6,8 GHz, z czego 9 GB ma zostać oddane do dyspozycji gier. Grafika oferuje 6 teraflopsoów i 40 jednostek DCN 1172 MHz. Microsoft walczy o uwagę klientów deklaracjami, że Xbox One X jest najpotężniejszą konsolą na świecie, o 40% mocniejszą, niż jakakolwiek inna konsola.

Oczywiście w parze z nową konfiguracją pojawiły się także poprawki konstrukcyjne, dzięki którym One X będzie smuklejszy niż One. Konsola zostanie wyposażona w dysk o pojemności 1 TB, do zestawu dołączony zostanie kontroler, przewód HDMI oraz 1 miesiąc bezpłatnej subskrypcji Xbox Game Pass i 1 dni Xbox Live Gold.

Obraz

To jednak nie o konfigurację sprzętową czy zmiany konstrukcyjne obawiają się najbardziej użytkownicy, którzy rozważają kupno nowej konsoli Microsoftu. Rzecz w tym, że na kolejnych Xboksach, poza kilkoma wyjątkami, zwyczajnie nie ma w co grać „na wyłączność”. Czy to się zmieni wraz z kolejną generację?

Hm… nie. Podczas konferencji zaprezentowano tytuły, którymi nijak ekscytować się nie sposób. Forzę znamy na pamięć, a po „śiodemce” nie sposób oczekiwać rewolucji. Gears of War 4, Crackdown 3 czy Sea of Thieves raczej nie mogą stanowić odpowiedzi na przykład na serię The Last of Us, zaś najbardziej intrygujące tytuły nachodzących miesięcy, jak choćby Shadow of Mordor, będą multiplatformowe.

Obraz

Nowy Xbox One X kosztuje 500 dolarów. W tej cenie otrzymujemy konsolę, której właściciele będą mogli być bardzo usatysfakcjonowani najbardziej wydajnym urządzeniem w swojej klasie. To z pewnością umili im spoglądanie na listy tytułów na wyłączność, jakie ukazują się na PlayStation. Xbox One X trafi do sprzedaży 7 listopada.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)