Nowy Xbox w 2020 roku. Znamy rzekomą specyfikację Xboxa Anaconda i Lockhart

Nowy Xbox w 2020 roku. Znamy rzekomą specyfikację Xboxa Anaconda i Lockhart

Xbox Anaconda i Lockhart. Specyfikacja i plotki
Xbox Anaconda i Lockhart. Specyfikacja i plotki
22.02.2019 15:49, aktualizacja: 22.02.2019 17:33

Xbox One zdążył się już trochę zestarzeć, a w przygotowaniu są konsole kolejnej generacji. Nowe Xboxy powinny trafić do sklepów w 2020 roku… Xboxy? Tak, w przygotowaniu są rzekomo dwie konsole do różnych zastosowań.

Do specyfikacji nadchodzących konsol dotarł francuski serwis JeuxVideo – jedno z największych w europie źródeł wiadomości o grach. Roboczo projekty nazywane są Anaconda i Lockhart i miałyby zostać zapowiedziane na tegorocznej konferencji E3, zaplanowanej na dni 11-13 czerwca. Termin ma sens. Największy konkurent Microsoftu – Sony – nie bierze już udziału w E3 i nowe Xboxy miałyby całą scenę dla siebie.

Lockhart – cyfrowa dystrybucja i streaming

Szczególnie interesująco zapowiada się konsola Xbox Lockhart. Ma to być sprzęt bez napędu optycznego, na którym siłą rzeczy nie będziemy uruchamiać gier z płyt. Tytuły będzie można kupić w postaci cyfrowej. Prawdopodobnie będzie można je ściągnąć na konsolę, a być może także strumieniować z chmury. Prawdopodobnie do akcji wejdzie tu usługa xCloud.

Prawdopodobna specyfikacja konsoli Xbox Lockhart wymienia procesor Zen 2 (8 rdzeni, 16 wątków), procesor graficzny Custom NAVI (ponad 4 teraflopy), 12 GB pamięci GDDR6 i dysk SSD o pojemności 1 TB. Będzie to produkt z przedziału cenowego Xboxa One S, kierowany do mniej wymagających i „niedzielnych” graczy.

Anaconda – konsola dla tradycjonalistów

Xbox Anaconda będzie tradycyjną konsolą, która zastąpi Xboxa One X. Konstrukcja dostanie oczywiście napęd optyczny i mając ją, będzie można wciąż kolekcjonować gry w pudełkach. Model ten ma też podobno odziedziczyć cenę Xboxa One X. 500 dolarów w dniu premiery brzmi niezbyt optymistycznie.

Anaconda ma dostać mocniejsze podzespoły. Będzie tu ten sam procesor Zen 2, karta graficzna Custom NAVI (ponad 12 teraflopów) i 16 GB pamięci GDDR6. Na dane dostaniemy także dysk SSD o pojemności 1 TB. Powinno to znacznie przyspieszyć ładowanie gier.

Powyższe informacje zostały zdobyte nieoficjalnym kanałem i należy je potraktować z dystansem. Choć są zgodne z wczesniejszymi plotkami, jeszcze wszystko może się zmienić.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)