Numer 413367494 oferuje darmowy prezent. Lepiej nie odbieraj

Numer 413367494 oferuje darmowy prezent. Lepiej nie odbieraj

Rozmowa telefoniczna, rozmowa przez telefon
Rozmowa telefoniczna, rozmowa przez telefon
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
27.02.2022 13:16

Od jakiegoś czasu do Polaków dzwoni numer 413367494. To rzekomy przedstawiciel programu Zdrowie Plus. Nic o takim programie jednak nie wiadomo, a nasz rozmówca to zwykły bot.

Niechciane połączenia na temat fotowoltaiki i szczepień to nie wszystko. Niesławna firma Euro Call Center szuka w tej chwili chętnych na skorzystanie z ich oferty badań kręgosłupa wraz z darmowym masażerem. Ten, kto słyszał już nazwę tej firmy, wie, że nie może spodziewać się niczego dobrego.

Euro Call Center zasłynęło z nękających telefonów kierowanych do Polaków. Najwięcej z nich dotyczy instalacji fotowoltaicznych. Główną bohaterką kampanii jest pani Klara Sobieraj, a dokładniej bot przedstawiający się tym nazwiskiem. W Przypadku numeru 413367494 rozmawiamy jednak z kimś o innych personaliach.

Bot przedstawia się jako Nina Łakomiec z programu Zdrowie Plus. Oferuje nam w pełni refundowany masażer oraz pakiet badań kręgosłupa. Podczas rozmowy bot upewnia się, że mamy więcej niż 40 lat i prosi o to, by wziąć ze sobą jeszcze kogoś w podobnym wieku na spotkanie, które ma odbyć się 1 marca w Limanowej o godzinie 14.

Bot udawał, że skrupulatnie wertuje kalendarz, by znaleźć wolny termin. Jest to jednak kolejna rozmowa, w której uczestniczyłem - różni się wyłącznie data prezentacji. Całe wydarzenie miałoby odbyć się na sali bankietowej w Limanowej przy ulicy Matki Boskiej Bolesnej 44.

Po zapytaniu o to, skąd pani Nina posiada moje dane, dowiedziałem się, że środki pochodzą z funduszy prywatnych, "pozawojewódzkich", a administratorem moich danych jest wspomniana firma Euro Call Center

Fundacja Zdrowie Plus komentuje wydarzenie

Co ciekawe, w Polsce funkcjonuje Fundacja Zdrowie Plus, która najwidoczniej bywa posądzana o prowadzenie kampanii marketingowej. Na stronie internetowej fundacji wita nas sporych rozmiarów komunikat tłumaczący, że jej przedstawiciele nie mają nic wspólnego z kampanią marketingową.

Intencje dzwoniących nie są jasne, ale praktyka przypomina słynne już "pokazy garnków", podczas których wabi się kogoś darmowym prezentem, po czym nakłania do wydania sporych kwot na sprzęt wątpliwej jakości.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)