NVIDIA bierze się za zrzuty ekranu i prezentuje własną grę VR

NVIDIA bierze się za zrzuty ekranu i prezentuje własną grę VR

NVIDIA bierze się za zrzuty ekranu i prezentuje własną grę VR
15.07.2016 11:07, aktualizacja: 15.07.2016 17:25

Firma NVIDIA przygotowała dla graczy dwie nowości. Pierwszą jest Ansel, zupełnie nowy, znacznie bardziej rozbudowany, sposób wykonywania zrzutów w grach. Druga nowość to VR Funhouse, gra wykorzystująca wirtualną rzeczywistość. Tytuł dostępny jest za darmo.

W znacznej większości gier mamy ubogie możliwości przechwytywania obrazu. Jeśli chcemy wykonać zrzut ekranu, to ograniczeni jesteśmy wyłącznie do perspektywy narzuconej przez samą grę. Tylko niektóre tytuły oferują bardziej rozbudowane narzędzia. NVIDIA zdecydowała, że odpowiednie oprogramowanie stanie się częścią sterowników kart graficznych, co pozwoli na znacznie szersze możliwości robienia zrzutów z gier.

Mirror’s Edge Catalyst now with NVIDIA Ansel.

Jak obiecuje NVIDIA, od teraz będziemy mogli zapisywać ujęcia z dowolnej pozycji, nie ograniczając się do kamery narzuconej przez twórców gry. Zrzuty będziemy mogli modyfikować z wykorzystaniem filtrów. Nie jest to oczywiście rewolucyjne rozwiązanie, niemniej całkiem interesująco prezentuje się na przykład funkcja tworzenia materiałów w panoramie sferycznej, które prześlemy na smartfon lub do gogli VR.

Narzędzie Ansel jest zaimplementowane w sterowniku Game Ready Driver i obsługiwane przez karty graficzne z architekturą Pascal, Maxwell oraz Kepler. Niestety liczba gier, które wspierają Ansel jest bardzo uboga. Obecnie narzędzie dostępne jest w Mirror's Edge Catalyst, a jeszcze w tym miesiącu ma pojawić się w Wiedźminie 3. Z czasem wsparcie będzie dostępne w kolejnych tytułach.

NVIDIA VR Funhouse Available Now, Download For Free

To nie koniec nowości od Nvidii. Zieloni przygotowali także grę VR Funhouse. Tytuł powstał, aby pokazać, jak dobra grafika i dokładne odwzorowanie fizyki mogą występować w produkcjach przeznaczonych na gogle VR. VR Funhouse to prosta gra zręcznościowa, w której NVIDIA wykorzystała sporo własnych technologii, w tym NVIDIA PhysX czy NVIDIA HairWorks. Gra dostępna jest już na Steam, tytuł jest darmowy. Oczywiście do jego odpalenia będziemy potrzebowali gogli VR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)