Nvidia inwestuje w program RTX Studio: nowe modele komputerów i promocja dla twórców

Nvidia inwestuje w program RTX Studio: nowe modele komputerów i promocja dla twórców06.01.2020 19:30
Nvidia inwestuje w program RTX Studio: nowe modele komputerów i promocja dla twórców

Po wydaniu specjalnego sterownika Creator Ready Driver, Nvidia idzie za ciosem i zamierza jeszcze bardziej zaakcentować istnienie programu RTX Studio, wyróżniającego najnowszej generacji sprzęt dla fotografów, grafików i innych, szeroko pojętych twórców treści.

RTX Studio to rodzaj certyfikatu, który producent przyznaje komputerom stacjonarnym i notebookom spełniającym określone warunki. Urządzenie musi mieć procesor nie gorszy niż Core i7 lub odpowiadający mu Xeon, minimum 16 GB RAM, dysk półprzewodnikowy i kartę graficzną z serii RTX, czy to GeForce czy Quadro. Oprócz tego wymagany jest system operacyjny Windows 10 64-bit i fabrycznie instalowane sterowniki Creator Ready.

Można by powiedzieć, że program RTX Studio stanowi próbę zachęcenia producentów do tworzenia komputerów w bardziej roboczym stylu. Mając na uwadze, że obecnie lwia część topowych konfiguracji kierowana jest wprost do graczy, a co za tym idzie wyróżnia się agresywnym anturażem i dodatkami niezupełnie potrzebnymi w pracy.

Korzystając z CES 2020, wraz z partnerami Nvidia pokazała kilka nowych urządzeń RTX Studio

  • Firma HP wprowadza na rynek komputer ENVY 32 All-in-One. Jest on wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 2080, co czyni go pierwszym komputerem AiO z kartą RTX.
  • Firma Acer pokazała trzy nowe systemy RTX Studio: laptopy ConceptD 7 Ezel i ConceptD 7 Ezel Pro oraz stację roboczą ConceptD 700.
  • Firma Lenovo zaprezentowała serię laptopów Creator przeznaczonych dla twórców cyfrowych treści. W jej skład wchodzi m.in. model Legion Y740 Studio Edition wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 2080.
  • Firma Nvidia ogłosiła nowe jednostki RTX Studio przygotowane przez lokalnych producentów systemów. Będą to m.in. firmy Scan oraz MIFCOM w Europie, a także CyberPowerPC, MainGear, Origin PC i NZXT w Ameryce Północnej.

Prócz tego ogłoszono, że od 13 stycznia 2020 roku wybrane konfiguracje desktopów i notebooków RTX Studio będą oferowane w pakiecie z trzymiesięcznym abonamentem na Adobe Creative Cloud, który ma być rozdawany jako prezent przy zakupie. Tak, jak gry do GeForce'ów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)