NVIDIA ma oferty pracy dla speców od RISC-V. Tajemniczy projekt związany z Tegrą

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

11.10.2019 23:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NVIDIA poszukuje dwóch osób legitymujących się doświadczeniem z modelem programowym RISC-V, wynika z ofert pracy dostrzeżonych na LinkedIn i WeChat. Śmiałkowie mieliby podjąć pracę w Szanghaju, gdzie zieloni mają jedno z większych centrów technologicznych.

Stanowiska do obsadzenia to starszy architekt procesorów, jak również starszy projektant procesorów. Od obydwu firma wymaga dogłębnego zrozumienia podsystemów GPU Nvidii i umiejętności zdefiniowania architektury układu NVIDIA RISC-V. Ponadto kandydat na starszego projektanta musi legitymować się zdolnością implementacji nowej generacji układu RISC-V dla potrzeb bezpieczeństwa.

Wiadomo, że oferta jest powiązana zarówno z działem kart graficznych, jak i projektem Tegra. Raczej wyklucza to stworzenie odrębnego czipu RISC-V, a bardziej sugeruje wykorzystanie tego ISA do budowy jakichś pojedynczych mikrokontrolerów. Tu opcji jest kilka.

Zastosowanie? Póki co tylko spekulacje

W 2017 roku, jak donosił wówczas Tom's Hardware, zieloni rozpoczęli prace nad nowym kontrolerem klasy Falcon (Fast Logic Controller). Jest to rodzaj koprocesora karty graficznej, który odciąża nadrzędne jednostki wykonawcze, biorąc na siebie ciężar operacji takich jak kodowanie wideo czy obsługa zabezpieczeń. Mówiono wtedy m.in. o 64-bitowych adresach, własnej pamięci podręcznej i właśnie architekturze RISC-V.

Pewnym tropem jest także odnaleziony w połowie bieżącego roku przez dziennikarzy PCGamesN PC 18, projekt nowoczesnego akceleratora sztucznej inteligencji. Ten miałby ponoć mieć 16 jednostek przetwarzania wektorowego, pamięć bufora, osiem interkontektów typu GRS (Ground-Referenced Signaling) i również procesor RISC-V pod postacią rdzenia RISC-V Rocket.

Możliwe ponadto, że NVIDIA chce lepiej zabezpieczyć kanał boczny w swoich czipach, stosując układ RISC-V jako nadzorcę, co tłumaczyłoby wątek bezpieczeństwa. Tak czy inaczej, bez oficjalnych informacji możemy jedynie snuć kolejne domysły. Póki co jedyny fakt jest taki, że firma intensywnie poszukuje nowych specjalistów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)