Nvidia zapowiada "coś Super". GeForce'y RTX z szybszymi pamięciami, nowy Shield?

Nvidia zapowiada "coś Super". GeForce'y RTX z szybszymi pamięciami, nowy Shield?

"Coś Super nadchodzi..." / Fot. YouTube (Nvidia)
"Coś Super nadchodzi..." / Fot. YouTube (Nvidia)
Piotr Urbaniak
24.05.2019 11:03

– Something Super is coming... – pisze Nvidia w mailu rozesłanym do dziennikarzy, okraszonym 16-sekundową wideo-zajawką. Co producent ma na myśli? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale trzeba mieć na uwadze, że już 28 maja startują największe targi sprzętu – Computex.

Wspomniana zajawka niestety niczego poza logo nie ujawnia. Ale to oczywiście doskonały pretekst do licznych domysłów. Zasadnicze są dwa: konsola do gier albo karta graficzna.

Something super is coming…

Nowe urządzenie z rodziny Shield?

Streamer Shield TV pozostaje nieodświeżony od roku 2017 i cały czas bazuje na dość leciwej już architekturze Maxwell, znanej z kart GeForce serii 900 – Tegra X2. Tymczasem zieloni mają w swej ofercie co najmniej jeden znacznie lepszy czip. Jest nim Xavier z grafiką w architekturze Volta. Ten powstał wprawdzie dla samochodów autonomicznych, ale po drobnych modyfikacjach (obniżeniu taktowania i napięcia) spokojnie mógłby sprawdzić się w streamerze/konsoli.

A trzeba pamiętać jeszcze o wykrytych przez XDA w oprogramowaniu Shield Experience śladach tajemniczego urządzenia "mystique". Domniemanego sukcesora tabletu Shield K1 – w odmianie konwertowalnej; z 13,5-calowym ekranem o proporcji 3:2 i być może właśnie Xavierem.

GeForce RTX z szybszymi pamięciami?

Druga wersja zakłada pojawienie się kart RTX/GTX Super, które miałyby stanowić przeciwwagę dla AMD "Navi". Na początku maja pojawiły się bowiem plotki, że Nvidia chce wymienić stosowane obecnie pamięci 14 Gbps na 16 Gbps. W takim wypadku, przykładowo, przepustowość pamięci modelu RTX 2080 mogłaby wynieść 512 GB/s, zamiast obecnych 448 GB/s. To niby niewielka zmiana, ale i tak powinna zaowocować kilkuprocentowym wzrostem wydajności.

Czym jest zatem ów "Super"? Dowiemy się zapewne na Computeksie. A czym chcielibyście, aby był? To pytanie kieruję do was.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)