Nvidia zapowiada tajemniczy produkt

Nvidia zapowiada tajemniczy produkt

Mirosław Truchan
19.04.2012 14:02, aktualizacja: 19.04.2012 17:04

Nvidia na swoim facebookowym profilu poświęconym serii GeForce opublikowała enigmatyczne zdjęcie z jeszcze bardziej enigmatycznym dopiskiem: „nadchodzi”. Na zdjęciu widać niewiele poza logo, domyślać można się jedynie, że chodzi o dwurdzeniową kartę graficzną GeForce GTX 690, która ma być odpowiedzią na zapowiadanego przez konkurencję Radeona HD 7990.

W Sieci oczywiście spekuluje się na temat specyfikacji technicznej, jaką może posiadać nowy produkt Nvidii. GeForce GTX 690 wyposażony może zostać w dwa układy GK104 i wymagać ma zasilania za pomocą dwóch 8-pinowych wtyczek PCIE. Karta wyposażona ma być również w złącze PCI-Express x16 3.0, trzy złącza DVI i jeden port miniDisplayPort.

Akcelerator obsługiwać ma takie technologie, jak Adaptive Vertical Synchronization, TXAA oraz automatyczne podkręcanie rdzeni GPU w zależności od obciążenia. Wszystko udźwignąć powinien zasilacz o mocy co najmniej 650 W. Premiera zapowiadana jest na maj tego roku i wtedy przekonamy się, co właściwie „nadchodzi”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)