Obligatoryjna, dwustopniowa weryfikacja konta Google to wspaniała wiadomość

Obligatoryjna, dwustopniowa weryfikacja konta Google to wspaniała wiadomość

Google i dwustopniowa weryfikacja
Google i dwustopniowa weryfikacja
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency
Barnaba Siegel
06.05.2021 20:27

Google od dawna umożliwia włączenie dodatkowej weryfikacji, ale teraz zmienia swoją politykę. Niedługo na wyższy poziom bezpieczeństwa wejdzie obowiązkowo każdy, kto ma po prawidłowo skonfigurowane konto.

Co roku media i korporacje technologiczne przypominają o tym, jak ważne są dobre, trudne do złamania hasła. Tak samo jak o tym, by nie wymyślać ich na podstawie imion członków swojej rodziny, dat ich urodzenia oraz nie używać identycznych haseł w różnych miejscach.

Ale niezależnie od tego, czy logujemy się szyfrem "haslo123", czy korzystamy z bardziej skomplikowanego hasła, na kolejny poziom bezpieczeństwa wejdziemy, aktywując dodatkowy etap weryfikacji. W przypadku Google'a może to być np. sparowanie z telefonem komórkowym, na którym wyświetli nam się prośbę o zatwierdzenie nowego logowania.

Nowością jest to, że Google rusza z włączeniem obowiązkowej, dwustopniowej weryfikacji dla każdego posiadacza konta, który ma poprawnie skonfigurowane konto. Co znaczy to ostatnie?

Chodzi o konta, którym nie doskwierają żadne zagrożenia. Możemy sprawdzić całą ich listę pod tym adresem. Oczywiście możemy nie czekać na to, aż Google wykona swój ruch, i samemu zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

Jak włączyć weryfikację dwuetapową krok po kroku? To wszystko klarownie i z obrazkami wyjaśniał Oskar Ziomek w poniższym artykule.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)