Obligatoryjna, dwustopniowa weryfikacja konta Google to wspaniała wiadomość

Obligatoryjna, dwustopniowa weryfikacja konta Google to wspaniała wiadomość06.05.2021 20:27
Google i dwustopniowa weryfikacja
Google i dwustopniowa weryfikacja
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency

Google od dawna umożliwia włączenie dodatkowej weryfikacji, ale teraz zmienia swoją politykę. Niedługo na wyższy poziom bezpieczeństwa wejdzie obowiązkowo każdy, kto ma po prawidłowo skonfigurowane konto.

Co roku media i korporacje technologiczne przypominają o tym, jak ważne są dobre, trudne do złamania hasła. Tak samo jak o tym, by nie wymyślać ich na podstawie imion członków swojej rodziny, dat ich urodzenia oraz nie używać identycznych haseł w różnych miejscach.

Ale niezależnie od tego, czy logujemy się szyfrem "haslo123", czy korzystamy z bardziej skomplikowanego hasła, na kolejny poziom bezpieczeństwa wejdziemy, aktywując dodatkowy etap weryfikacji. W przypadku Google'a może to być np. sparowanie z telefonem komórkowym, na którym wyświetli nam się prośbę o zatwierdzenie nowego logowania.

Nowością jest to, że Google rusza z włączeniem obowiązkowej, dwustopniowej weryfikacji dla każdego posiadacza konta, który ma poprawnie skonfigurowane konto. Co znaczy to ostatnie?

Chodzi o konta, którym nie doskwierają żadne zagrożenia. Możemy sprawdzić całą ich listę pod tym adresem. Oczywiście możemy nie czekać na to, aż Google wykona swój ruch, i samemu zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

Jak włączyć weryfikację dwuetapową krok po kroku? To wszystko klarownie i z obrazkami wyjaśniał Oskar Ziomek w poniższym artykule.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)