Obrazów ISO Windows 7 z oficjalnego źródła nie pobierzesz już bez klucza

Obrazów ISO Windows 7 z oficjalnego źródła nie pobierzesz już bez klucza

Obrazów ISO Windows 7 z oficjalnego źródła nie pobierzesz już bez klucza
26.02.2015 10:27, aktualizacja: 26.02.2015 11:43

Pobieranie obrazów ISO systemu Windows 7 z serwerów Digital Riversbyło znanym, lubianym i akceptowanym przez Microsoft sposobemuzyskania czystego systemu do stworzenia skrojonej pod własnepotrzeby instalacji, np. z pendrive'a. Zdarzało się już co prawda, żeniektóre z linków znikały na kilka-kilkanaście dni, ale potemwracały, być może pod presją użytkowników – nigdy oficjalnegokomunikatu w tej sprawie nie było. I chyba już nie będzie, gdyż tensposób pobierania systemu został definitywnie zlikwidowany.

Można się było tego spodziewać. Digital River to niezależnaspółka, świadcząca głównie usługi związane z handlem elektronicznym,płatnościami i marketingiem. Dystrybucja obrazów ISO od Microsoftuniekoniecznie wpisywała się w ten zakres działalności, a i w Redmond,znanym przecież z uwielbienia do korzystania z własnych rozwiązań,wielu menedżerów pewnie pytało się, o co chodzi z Digital River, czynie mamy własnych serwerów?

Obraz

I tak oto repozytorium swobodnie dostępnych dla każdego obrazówWindows 7 znika. Zastąpiła je działająca na serwerach firmy usługaMicrosoftSoftware Recovery. Wciąż możemy z niej pobrać obraz „siódemki”do zapisania na pendrive czy dysku optycznym za pomocą narzędzitakich jak Windows7 USB/DVD Download Tool, przynajmniej w teorii. W praktycesytuacja nie wygląda już tak ciekawie.

By bowiem uzyskać ważny 24 godziny link do pobrania, musimy podaćwcześniej klucz produktu, który zostanie przez Microsoftzweryfikowany. Z weryfikacją bywa zaś, delikatnie mówiąc, różnie.Sprawdziliśmy kilka naszych kluczy, zarówno do firmowych jakprywatnie nabytych kopii systemu, żaden z nich nie zadziałał. Byćmoże będziecie mieli więcej szczęścia, ale chyba to nie tak powinnowyglądać.

Hostowane na serwerach Digital River obrazy ISO były atrakcyjnąalternatywą dla wersji pirackich, można było mieć pewność, że niezawierają jakichś nieciekawych „domieszek”, a ichpobranie było trywialnie proste. Teraz można się spodziewać, żeniejeden posiadacz licencji na Windows 7, zniechęcony negatywnymwynikiem weryfikacji jego klucza, po prostu odwiedzi Zatokę Piratów,gdzie pobranie Windows 7 Ultimate with SP1 x86 Genuine ISOUntouched sprowadza się do dwóch kliknięć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)