observer_ – w cyberpunkowym Krakowie stróże prawa czytają wspomnienia

observer_ – w cyberpunkowym Krakowie stróże prawa czytają wspomnienia14.06.2016 01:32
observer_ – w cyberpunkowym Krakowie stróże prawa czytają wspomnienia

Dopiero pisałam, że horrory mają się świetnie. Oto kolejna gra z tego gatunku, zaprezentowana podczas targów E3 – observer_ przygotowany przez studio Bloober Team z Krakowa. To niewielkie studio możecie znać choćby dzięki wysoko ocenianej Layers of Fear.

observer_ nie jest klasycznym horrorem. O ile rzeczywiście czerpie z lęków postaci, w którą się wcielamy, robi to w sposób niekonwencjonalny. Fobie zostały shackowane i wykorzystane przeciwko głównemu bohaterowi. W grze nie walczymy o życie, ale zagłębiamy się w tajemniczą atmosferę.

observer_ E3 2016 Gameplay Trailer

Akcja observera_ została osadzona w Krakowie przyszłości. Główny bohater o imieniu Dan jest członkiem psycho-policji, zwanej Obserwatorami – stąd tytuł gry.

Obserwatorzy w pracy używają urządzeń zwanych pożeraczami snów (Dream Eaters), podlegających rządowym regulacjom i dostępnych dla nielicznych obywateli. Urządzenia te pozwalają funkcjonariuszom zaglądać do umysłów i wspomnień innych.

Zwrot akcji zmusi Dana do wykorzystania urządzenia niezgodnie z prawem. Musi zajrzeć do wspomnień, które zostały w zniekształconym przez szaleństwo i techniczne dodatki ciele.

observer_ ukaże się w sierpniu na Xboksa i Windowsa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)