Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie
30.09.2015 16:34, aktualizacja: 13.10.2015 10:12

AVG ogłosiło dziś światową premierę nowej wersji swojego pakietu antywirusowego, jednego z najpopularniejszych tego typu programów, wykorzystywanego według danych producenta przez 200 milionów osób na całym świecie. W tym roku przygotowano sporo nowości, które znacznie rozszerzą funkcjonalność oprogramowania między innymi w zakresie synchronizacji z urządzeniami mobilnymi.

Obraz

Od wersji 2016 zarówno darmowa, jak i komercyjna wersja pakietu będzie posiadała funkcję AVG Zen. Pozwala ona na tworzenie sieci urządzeń objętych ochroną antywirusową oraz możliwość zarządzenia nią za pomocą dowolnego komputera czy smartfona z Androidem lub iOS-em. Dzięki temu możliwe będzie między innymi zdalne zarządzenie skanowania na dowolnym urządzeniu lub na wszystkich połączonych w sieć, a także planowanie działań i otrzymywanie komunikatów o zagrożeniach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli zaś chodzi o samą skuteczność programu antywirusowego, to AVG postawiło na chmurę. Wymiana danych z zewnętrznymi serwerami ma służyć przede wszystkim do automatyzacji rozpoznawania szkodników. W przypadku nowych zagrożeń, które nie zostały jeszcze skatalogowane przez zespół AVG, informacje o zagrożeniu mają być wysyłanie na firmowe serwery, co później posłuży także innym użytkownikom tworząc zautomatyzowany system wczesnego ostrzegania.

Jego elementem staną się także smartfony. Urządzenia mobilne mają stać się ważnym ośrodkiem wymiany danych o nowych zagrożeniach, zapewne ze względu na rosnącą liczbę ataków. W ich przypadku cały proces ma istotnie skrócić czas potrzebny na identyfikację szkodliwego oprogramowania. Ulepszony został (także dzięki wymianie danych z chmurą) moduł antykradzieżowy, dzięki któremu od teraz szybciej i bardziej precyzyjnie będzie można śledzić położenie smartfona.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oprócz nowej wersji oprogramowania służącego ochronie AVG udostępniło także kolejną odsłonę narzędzi służących usprawnianiu działania komputera. Popularny AVG PC TuneUp doczekał się nowego widoku podglądu aktywnych procesów, producent chwali się także, że program jest zdolny do rozpoznawania zbędnych plików. Jest on, podobnie jak pakiet antywirusowy, w pełni kompatybilny z najnowszym Windowsem.

Obraz

Pakiet antywirusowy AVG 2016 jest już oczywiście w naszej bazie. AVG AntiVirus jest dostępny w wersji bezpłatnej oraz komercyjnej, z trzydziestodniowym okresem próbnym. Pobrać można także trzydziestodniową wersję AVG Internet Security 2016. W obu przypadkach po upływie miesiąca oprogramowanie automatycznie przechodzi do wersji Free. Dostępne jest też służące optymalizacji narzędzie AVG PC TuneUp 2016.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)