Od jutra YouTube w nowych szatach

Od jutra YouTube w nowych szatach31.03.2010 18:33
Wojciech Cybulski

Google w rozesłanym do partnerów mailu poinformował, że dzisiaj serwis YouTube wdroży nowy projekt graficzny - będzie to jedna z najważniejszych zmian od czasu przejęcia YouTube przez Google.

Po raz pierwszy Google ujawnił plany przebudowy YouTube w styczniu, zaś bardziej szczegółowe informacje zostały opublikowane przez Google pod koniec lutego. Odświeżony YouTube miał - poza zmianami w interfejsie i sposobie działania niektórych opcji - posiadać całkowicie przebudowany mechanizm oceniania publikowanych filmów. W miejsce ocen w skali miał zostać wprowadzony prosty system oparty o pozytywną bądź negatywą rekomendację obejrzanego klipu. Co ważne, Google chce przeprowadzić cały proces modernizacji bez przerywania pracy YouTube. Jest to nie lada wyzwanie logistyczne, gdyż serwis jest stale odwiedzany przez miliony internautów, a szeroka rzesza zarejestrowanych użytkowników co minutę umieszcza na serwerach dodatkowe 20 godzin filmów.

Gdy migracja do nowej wersji zostanie zakończona, YouTube stanie się bardziej przejrzysty, a proces wyszukiwania materiałów wideo ma ulec uproszczeniu. Przy bardzo szybko rosnącej bazie filmów wprowadzenie takich zmian okazało się koniecznością.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)