Od Threshold 2 do Redstone 1: sprawdza się model aktualizacji Windows 10

Od Threshold 2 do Redstone 1: sprawdza się model aktualizacji Windows 10

Od Threshold 2 do Redstone 1: sprawdza się model aktualizacji Windows 10
10.11.2015 10:20

To już praktycznie pewne, że Windows10586 zostanie tą kompilacją, którą udostępni sięużytkownikom stabilnej wersji dziesiątki jako jesienna aktualizacjaThreshold 2. Gabriel Aul poinformował, że jest ona na tyle stabilnai bezpieczna, że Microsoft zdecydował się na wprowadzenie jej dowolnego kanału aktualizacji (Slow Ring) dla uczestników programuInsider Preview.

PC build 10586 is now available to #WindowsInsiders in the Slow ring!https://t.co/edxQdP0cIt

— Gabriel Aul (@GabeAul) November 9, 2015Oficjalne wydanie jesiennej aktualizacji nastąpi w tym tygodniu.Przypomnijmy, że przyniesie przede wszystkim ulepszenia dlaprzeglądarki Edge, integrację ze Skype jako systemowymkomunikatorem oraz poprawki menu Start. Do tego dochodzą dziesiątkipoprawek do usterek i niedoróbek zgłoszonych przez uczestnikówprogramu testowego. Poprawiono też wreszcie mechanizm aktywacjisystemu – będzie to można zrobić za pomocą kluczy do Windows 7i Windows 8/8.1.

Jednocześnie trwają prace nad kolejną ważną aktualizacją„dziesiątki”, Windows Redstone, przygotowywaną na 2016 rok.Pojawiają się już pierwsze kompilacje, oznaczone jako„rs1_release” (analogicznie do „th2_release” – od Threshold2). Już dzisiaj niektórzy uczestnicy Insider Preview otrzymalimożliwość przełączenia się na tę wersję.

350154740736616385

U takich osób w ustawieniach aktualizacji systemu pod menu wyborukanału aktualizacji powinno pojawić się rozwijane menu, z któregowybrać można pomiędzy rs1_release a th2_release. Czego można sięspodziewać po Redstone? W Redmond nieoficjalnie się mówi,że ma ona być dla Windows 10 tym, czym dla Windows 8 było wydanie8.1. Jeśli faktycznie tak jest, to wstrzemięźliwość użytkownikóww kwestii aktualizowania systemu jest całkiem zrozumiała – napoczątku „ósemka” była bardzo niedopracowana i niewieluspośród tych, którzy wcześniej korzystali z Windows 7 byłozadowolonych z przejścia na nowsze „okienka”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)