Odnowiony Homeworld i inne gry za co łaska

Odnowiony Homeworld i inne gry za co łaska

Odnowiony Homeworld i inne gry za co łaska
06.04.2016 12:17, aktualizacja: 06.04.2016 14:10

Akcja Humble Bundle po raz kolejny kusi miłośników gier strategicznych. Tym razem do zgarnięcia są gry z serii Homeworld, i to zarówno w wersji klasycznej, jak i odświeżonej. Oczywiście towarzyszy im kilka innych gier, wcale nie gorszych.

W pakiecie podstawowym, czyli za „co łaska”, można kupić trzy gry. Chivalry: Medieval Warfare to typowy slasher, nastawiony na zabawę wieloosobową, osadzony w średniowiecznej scenerii i wzorowany na popisowych walkach z filmów 300, Gladiator i Waleczne Serce. Brothers - A Tale of Two Sons to baśniowa, wzruszająca opowieść o podróży dwóch braci, zaprojektowana przez szwedzkiego reżysera Josefa Faresa (W obcym kraju, Policjanci). Gracz musi bezpiecznie przeprowadzić ich przez fantastyczną krainę, rozwiązując po drodze łamigłówki i korzystając z różnych cech chłopców. Ultimate General: Gettysburg to oczywiście symulator taktyczny, w którym gracz prowadzi armię do Bitwy pod Gettysburgiem w pierwszych dniach lipca 1863 roku. Była to najbardziej krwawa bitwa wojny secesyjnej.

Humble Bundle Presents: Ultimate General Gettysburg

Osoby, które zapłacą więcej niż średnia, (w chwili pisania artykułu było to 6,45 dolara) dostaną także dobrze znane Tropico 5, czyli pierwszą w historii „dyktatorskich simów” część, w którą można grać ze znajomymi, współpracując lub konkurując. Drugą grą w zestawie jest Victor Vran – bardzo interesujące RPG, prowadzone na izometrycznej planszy, nastawione na walkę. Trzecią grą, o której wiemy, jest wczesny dostęp do GRAV na Steamie. Ta pozycja to „piaskownica”, w której gracz może odwiedzać obce planety, budować na nich siedziby i produkować wyposażenie. Przede wszystkim jednak musi przetrwać, walcząc z wrogimi rasami obcych i innymi graczami, którzy też nie zawsze będą przyjaźnie nastawieni. W tym przedziale cenowym możemy oczekiwać kolejnych gier.

GRAV Official Trailer

Pora na gwóźdź programu. Za równo 12 dolarów można dostać wszystkie wymienione wcześniej gry, a także świetny zestaw Homeworld Remastered Collection, złożony z czterech gier: Homeworld Remastered Edition, Homeworld 2 Remastered Edition, Homeworld Classic i Homeworld 2 Classic. Gry są dostępne na Windowsa i OS X na Steamie.

Oryginalny Homeworld został wydany w 1999 roku i postawiła na głowie definicję strategii czasu rzeczywistego. Zamiast płaskiej lub izometrycznej mapy gracze po raz pierwszy mogą poruszać się w trójwymiarowej przestrzeni i dowolnie ustawiać kamerę. Gracz ma tu do dyspozycji ogromną gamę statków i formacji, a misje bardziej przypominają grę fabularną niż RTS. Można też bawić się w kilka osób przez Internet lub sieć lokalną.

Humble Bundle Presents: Homeworld Remastered Collection

Odnowienie gier Homeworld i Homeworld 2 to moim zdaniem posunięcie genialne, które dało wspaniałe efekty. Przy nowych wersjach gier pracowały te same osoby, co przy oryginałach, dzięki czemu gry nie straciły ani grama klimatu. Zyskały za to zupełnie nowe, imponujące modele i tekstury, współczesne efekty graficzne i możliwość grania w 4K.

Obraz

Filmowe przerywniki zostały wyrenderowane na nowo przez pierwotnych twórców, a w ścieżce dźwiękowej znajdziemy głosy nagrane przez tych samych aktorów, co w oryginale, ale w o niebo lepszej jakości. Muzyka także została odkurzona i zmiksowana na nowo, z wykorzystaniem oryginalnych ścieżek. Gry dają także szerokie możliwości modowania i w pakiecie znajdziemy odpowiednie narzędzia do tego.

Tradycyjnie pieniądze wydane na gry można przekazać organizatorom lub organizacjom charytatywnym. Tym razem akcja wspiera National Videogame Museum we Frisco w Teksasie i Khan Academy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)