Odpowiednik Painta dla Linuksa. Tux Paint z aktualizacją

Odpowiednik Painta dla Linuksa. Tux Paint z aktualizacją

Tux Paint 0.9.27
Tux Paint 0.9.27
Źródło zdjęć: © Tux Paint
Karolina Kowasz
29.11.2021 15:29

Dedykowana dzieciom aplikacja do rysowania Tux Paint dostała aktualizację do wersji 0.9.27. Użytkownicy mogą teraz cieszyć się nowymi narzędziami i możliwościami programu, takimi jak rozciąganie czy ulepszony pędzel tęczy.

Najnowsza wersja Tux Paint działa nie tylko na Linuksie. Także użytkownicy Windowsa (od wersji XP w górę), macOS-a (10.10 i nowsze) czy Androida mogą korzystać z programu na swoich systemach.

Ulepszone narzędzia

Narzędzia Malowanie i Linia dostały teraz opcję obracania się w zależności od kąta pociągnięcia. Wszystkie funkcje pędzla są teraz wizualnie wskazywane przez selektor kształtu. Ponadto narzędzie Wypełnienie oferuje teraz tryb malowania odręcznego do kolorowania ograniczonego obszaru.

Twórcy zaznaczają, że zaktualizowano również wiele innych istniejących narzędzi. Wprowadzono ulepszenia w półtonach, które symulują fotografie na papierze gazetowym. Dodano funkcję Cartoon, który sprawia, że ​​obraz wygląda jak rysunek animowany oraz TV symulującą ekran telewizyjny.

Szereg nowych narzędzi

Do Tux Paint dodano sześć nowych magicznych narzędzi. Panele (Panels) kurczą i powielają rysunek w siatce 2 na 2, co jest przydatne przy tworzeniu czteropanelowych komiksów. Opcja Przeciwieństw (Opposite) tworzy kolory dopełniające, zaś Błyskawica (Lightning) pozwala na łatwe i szybkie narysowanie błyskawicy.

Na tym nie koniec, bowiem najciekawszą nowością wydaje się być Odbicie (Reflection). Narzędziu tworzy na rysunku odbicie przypominające obraz odbijający się w jeziorze, co widać na powyższym screenie. Dodano również możliwości rozciągania danego obrazu.

Bezpłatna wersja

Program jest w pełni darmowy i można go pobrać z oficjalnej strony producenta. Tam też można znaleźć imponującą galerię prac, jakie zostały stworzone za pomocą Tux Paint.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)