Odświeżona beta Windows Home Server "Vail"

Odświeżona beta Windows Home Server "Vail"

Wojciech Cybulski
17.08.2010 09:27

Microsoft wydał odświeżoną wersję beta systemu operacyjnego Windows Home Server "Vail" przeznaczonego do obsługi domowych serwerów.

Windows Home Server jest rozwiązaniem, którego celem jest stworzenie centralnego magazynu przechowującego zdjęcia, muzykę, filmy oraz dokumenty domowników. Druga wersja WHS o kodowej nazwie "Vail" jest zbudowana w oparciu o Windows Server 2008 R2. Odświeżona beta tego systemu została zaktualizowana o obsługę Windows 7 i Windows Server 2008 R2 z zainstalowanym dodatkiem SP1 w wersji beta. Windows Home Server wzbogacił się także o klienta połączeń z systemem Mac OS X i możliwość tworzenia bootowalnych dysków USB, które służą do przywracania komputerów klienckich. Ponadto główny panel zarządzania posiada teraz nowy schemat kolorów i pozwala na swobodne włączanie i wyłączanie dodatków. Istotne ulepszenia wprowadzono także do przeglądarki alertów oraz dodano kartę "Podsumowanie" do folderów i dysków zainstalowanych w serwerze.

Odświeżona wersja beta Windows Home Server "Vail" jest dostępna do pobrania bezpośrednio z witryny Microsoft Connect po rejestracji. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)