Oferta produktów Microsoft Surface może się powiększyć: do 2020 roku ma powstać monitor

Oferta produktów Microsoft Surface może się powiększyć: do 2020 roku ma powstać monitor

Surface Studio 2, fot. materiały prasowe Microsoft
Surface Studio 2, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
03.12.2018 08:26

Dobra wiadomość dla osób, które z zaciekawieniem obserwują rozwój linii urządzeń Microsoft Surface. Jak wynika z doniesień serwisu The Verge, w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy na rynku może się pojawić kolejny produkt w serii, a będzie nim monitor. Do takich informacji można dojść czytając książkę Beneath A Surface, której autorem jest Brad Sams od lat śledzący rozwój produktów Microsoftu. Autor sugeruje, że do 2020 roku linia Surface rozszerzy się o monitor, który z pewnością będzie się czymś wyróżniać.

Chociaż na tę chwilę mamy do czynienia jedynie ze spekulacjami, już teraz pojawia się wiele rozważań na temat rzekomych unikalnych cech ekranu Microsoftu. Takie cechy będą zresztą niezbędne, aby urządzenie mogło się przebić na rynku monitorów, na którym można przecież znaleźć wiele interesujących wyświetlaczy konkurencji. Przypuszcza się, iż Surface Monitor (jak mógłby się nazywać domniemany produkt) może być konstrukcyjnie zbliżony do urządzenia Surface Studio i zostać wyposażony w podobny zawias umożliwiający pochylanie ekranu w szerokim zakresie.

Surface Studio 2 ze specyficznym mechanizmem pochylania, źródło: materiały prasowe Microsoft.
Surface Studio 2 ze specyficznym mechanizmem pochylania, źródło: materiały prasowe Microsoft.

Spekulacje nie dotyczą jednak wyłącznie monitora. Autor książki wskazuje również na narastające problemy w kwestii współpracy Microsoftu z Intelem. Z tego powodu producent może być zainteresowany stworzeniem Surface Laptopa wykorzystującego procesor AMD, o czym pierwsze doniesienia pojawiły się jeszcze w ubiegłym tygodniu. Jak podaje Sams, Microsoft ma się przymierzać do wykorzystania CPU z serii AMD Picasso, a gotowy komputer może się pojawić na rynku pod koniec 2019 roku.

Mówiąc o rozszerzaniu oferty Surface o kolejne produkty warto przypomnieć, że stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się słuchawki Surface Headphones. Urządzenie zaprezentowano na niewielkiej konferencji na początku października wraz z odświeżonym tabletem, laptopem i Surface Studio. Słuchawki szybko okazały się najciekawszym urządzeniem, które wówczas pokazano. Charakteryzują się minimalistycznym wzornictwem i aktywną redukcją szumów otoczenia z wygodną regulacją przy pomocy dużego pierścienia. Słuchawki zostały wycenione na niecałe 350 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)