Office dla smartfonów z Androidem już w finalnej wersji. Microsoft właśnie wygrał z Google?

Office dla smartfonów z Androidem już w finalnej wersji. Microsoft właśnie wygrał z Google?

Office dla smartfonów z Androidem już w finalnej wersji. Microsoft właśnie wygrał z Google?
24.06.2015 17:36, aktualizacja: 25.06.2015 13:53

Od ponad miesiąca użytkownicy smartfonów z Androidem moglikorzystać z testowej wersji pakietu Microsoft Office na ichurządzenia. Dzięki nim firma z Redmond mogła sprawdzić swojeaplikacje na ponad 1900 różnych modelach. I wreszcie siędoczekaliśmy – Word, Excel i PowerPoint debiutują na małychekranach, dołączając do wcześniej dostępnej wersji na androidowetablety.

W założeniu aplikacje biurowe Microsoftu na Androida miałypołączyć obce sobie światy – znany z Office dla Windows wyglądi wrażenia z zupełnie przecież nieprzystającym do nichinterfejsem mobilnego systemu Google'a. Redmond obiecywało pełnąkompatybilność z dokumentami utworzonymi na desktopowym Office, jakrównież wykorzystanie znanej metafory Wstążki, by wszystkienarzędzia edycyjne i recenzenckie umieścić w zasięgu kciuków.

Testowym wersjom nie brakowało też funkcjonalności. Większośćznanych z pełnego Office funkcji została zachowana, włącznie zgenerowaniem wykresów, wstawianiem obrazów, przypisami, formułamii tabelami. To wszystko zorientowane oczywiście na interfejsdotykowy, i trzeba przyznać, że działa całkiem nieźle. Wordspisuje się jako wyświetlarka dokumentów, pozwalając czytać jejak e-booki, przesunięciami palca. Excel radzi sobie z tabelamiprzestawnymi i formatowaniem warunkowym. PowerPoint oddaje do użytkuwszystkie animacje i przejścia.

Obraz

Finalne wersje, które dzisiaj zadebiutowały w sklepie Play, przynoszą opróczwiększej stabilności pracy także drobne ulepszenia w interfejsieoraz lepszą integrację z dyskami w chmurze firm trzecich, w tymDyskiem Google, Dropboksem i Boksem. Wygląda też na to, że stanąsię domyślnymi aplikacjami biurowymi na Androida. Google nie możezbyt wiele tu zrobić – na mocy porozumień z ponad trzydziestomaproducentami, w tym Samsungiem, LG i Sony, pakiet Microsoft Officebędzie preinstalowany na smartfonach tych firm.

Przetestujcie mobilne Office na Androidzie na własną rękę.Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, widać że Microsoftpostarał się w tym wypadku nie mniej, niż w wypadku wersji swojegopakietu na iOS-a. W bazie oprogramowania dobrychprogramów dlaAndroida znajdziecie już Worda,Excelai PowerPointa.Uwaga: minimalna wersja systemu, na której aplikacje te możnauruchomić, to Android 4.4 (KitKat). Niestety użytkownicypopularnego wciąż 4.2 nie zdołają aplikacji Microsoftu uruchomić.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)