Office Remote: zamień telefon z Androidem w pilota do obsługi prezentacji

Office Remote: zamień telefon z Androidem w pilota do obsługi prezentacji
Redakcja

10.04.2015 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna z wydawać by się mogło ekskluzywnych funkcji dostępnych w systemie Windows Phone trafiła właśnie na Androida. Microsoft zdecydował się umieścić w sklepie Play niewielką aplikację Office Remote, dzięki której zamienimy smartfon w pilota do zdalnego sterowania prezentacjami uruchamianymi na komputerze z systemem Windows.

Całość jest bardzo prosta w obsłudze, a zarazem niezwykle użyteczna. Wystarczy sparować urządzenia przy pomocy Bluetooth, uruchomić na komputerze wybrany plik pakietu Office, a następnie włączyć obsługę mechanizmu zdalnej kontroli. Wtedy na telefonie zobaczymy listę dostępnych plików i będziemy mogli sterować pracą programu bez podchodzenia do komputera. Wbrew pozorom aplikacja nie jest przeznaczona jedynie do zdalnego obsługiwania prezentacji w PowerPoincie, wspiera także inne składniki pakietu Office, choć w ograniczonym zakresie.

Obraz

W przypadku plików Worda możliwe jest przewijanie, powiększanie dokumentu, przeskakiwanie do kolejnych nagłówków i komentarzy, a także wybieranie kolejnych linii. W Excelu dzięki aplikacji szybko przełączymy się pomiędzy arkuszami, wyszukamy obiekty o konkretnej nazwie, a także zmienimy komórkę i poziom powiększenia. Największe możliwości ma PowerPoint: podstawa to zmiana slajdów, możliwe jest również poruszanie się po ich miniaturkach, oglądanie notatek przeznaczonych dla prowadzącego, czasu, a także używania dotykowego ekranu telefonu jako wskaźnika. Jak więc widać, program może śmiało zastąpić piloty podłączane do złącz USB i znacznie ułatwia przeprowadzenie zaplanowanej prezentacji.

W celu skorzystania z programu należy zainstalować na telefonie lub tablecie z systemem Android aplikację wydaną przez Microsoft – znajdziecie ją w bazie naszego serwisu – a także specjalną wtyczkę Office Remote PC Setup do pobrania ze strony producenta. Całość działa na systemach Windows 7, 8 i 8.1, a także pakiecie Office 2013 (również instalowanym przy pomocy Office 365). Od dawna dostępna jest również wersja dla platformy Windows Phone. Obecnie użytkownicy Androida nie muszą już zazdrościć fanom systemu Microsoftu tego programu, mogą z niego skorzystać bez ponoszenia opłat i bez zmiany telefonu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)