Oficjalne śledztwo ITC w sprawie Apple vs Nokia

Oficjalne śledztwo ITC w sprawie Apple vs Nokia

Wojciech Cybulski
26.01.2010 16:27

Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) rozpoczęła oficjalne śledztwo, które ma wykazać, czy Apple dopuściło się naruszenia patentów należących do Nokii.

Przypomnijmy, że Apple i Nokia prowadzą od kilku miesięcy zażartą batalię prawną i przerzucają się nawzajem pozwami. Fiński producent telefonów komórkowych oskarżył swojego amerykańskiego konkurenta o kradzież rozwiązań dotyczących m.in. kamer, implementacji protokołów GSM, UMTS i WLAN oraz interfejsu użytkownika stosowanego w iPhone'ach oraz zażądał od Apple finansowej rekompensaty w wysokości 1 mld euro. Producent iPhone'ów nie pozostał dłużny i złożył stosowne kontrpozwy, w których oskarża Nokię o kradzież własnych rozwiązań.

Oficjalne śledztwo Międzynarodowej Komisji Handlu w sprawie naruszenia 7 patentów należących do Nokii ruszyło w poniedziałek - ITC musi jeszcze zdecydować, czy rozpocząć osobne postępowanie na wniosek Apple. Jesteśmy zadowoleni, że ITC tak szybko zadziałało, by rozpocząć dochodzenie - powiedzieli przedstawiciele fińskiego koncernu po opublikowaniu informacji o oficjalnym starcie śledztwa.

Analitycy obserwujący konflikt na linii Apple - Nokia są zdania, że spór między obiema firmami może się przeciągać i potrwa dłużej niż rok. Fiński gigant telefonii komórkowej czuje się zagrożony działaniami Apple, które w bardzo krótkim czasie zdołało wypracować sobie mocną pozycję na rynku smatfonów generując przy tym wysokie zyski. Działania Nokii są zapewne próbą odwrócenia tego trendu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)