Ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010 w Warszawie rozpoczęte

Ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010 w Warszawie rozpoczęte

Wojciech Cybulski
03.07.2010 20:06

Dziś w Warszawie wystartowały ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010. Do stolicy Polski przyjechało 434 reprezentantów z 69 państw, by walczyć o zwycięstwo w jednej w pięciu kategorii dotyczących nowych technologii.

Imagine Cup to organizowany co roku przez Microsoft konkurs technologiczny. W tegorocznej, ósmej edycji wzięło udział 325 tys. studentów z ponad 100 krajów, z czego do światowych finałów zakwalifikowały się jedynie 434 osoby. Będą one rywalizować w pięciu kategoriach - projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie gier, media cyfrowe oraz technologie informatyczne.

Polskę reprezentuje zespół fteams z Politechniki Łódzkiej w składzie Magdalena Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński i Jacek Pintera. Wygrali oni krajowe eliminacje w kategorii Projektowanie Oprogramowania tworząc interPeter - automatyczny, dwukierunkowy tłumacz języka migowego na naturalny. Kilka drużyn z Polski stanęło także na podium organizowanych w ramach Imagine Cup konkursów Awards. W kategorii Internet Explorer 8 Award Polacy dosłownie zdominowali konkurs - nasze 3 drużyny zajęły kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Polscy studenci wywalczyli także drugie miejsce w kategorii Next Generation Web Award, dzięki czemu nasz kraj jest jedną z najsilniejszych reprezentacji tegorocznego Imagine Cup.

Tegoroczne światowe finały Imagine Cup zakończą się 8 lipca, kiedy to w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)