Ogromny Surface Hub w końcu trafia do pierwszych klientów

Ogromny Surface Hub w końcu trafia do pierwszych klientów

Ogromny Surface Hub w końcu trafia do pierwszych klientów
30.03.2016 11:59

Pamiętacie jeszcze Surface Hub? Ten ogromny, wyposażony w dotykowy ekran, komputer Microsoftu został pokazany ponad rok temu, w styczniu 2015 roku. Na pojawienie się w sprzedaży musieliśmy trochę poczekać, dopiero teraz rozpoczęła się jego wysyłka do pierwszych klientów.

Microsoft ogłosił, że premiera Surface Hub to duże wydarzenie, będące kamieniem milowym w produkcji urządzeń. Firma z Redmond nie może się doczekać jak zobaczy w jaki sposób będzie wykorzystywany ten naprawdę duży komputer. Z niego korzystać będą głównie profesjonaliści, to właśnie dla nich jest on skierowany.

Dwukrotnie już wspomniałem, że mamy do czynienia z naprawdę dużym sprzętem, nie podając wymiarów. Surface Hub dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach różniących się przekątną ekranu. Mniejszy, ale i tak duży model dysponuje dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 55 cali. Większy posiada czuły na dotyk 84-calowy ekran, nieźle. We wnętrzu pracuje procesor Intel Core i5 lub i7, dysk SSD oraz 8 GB RAM. Tak duże wymiary przekładają się na wagę, model 55-calowy waży 48 kilogramów, a 84-calowy to już 127 kilogramów. Z pewnością więc nie możemy mówić o mobilności. Całość oczywiście pracuje pod kontrolą Windowsa 10.

Tanio niestety nie jest. Za mniejszy egzemplarzy musimy zapłacić 9 tys. dolarów. Natomiast za 84-calowego giganta 22 tys. dolarów. To oczywiste, że takie ceny znacząco ograniczą grono potencjalnych klientów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)