ON1 Photo ikona

ON1 Photo10.5.3003

MacOSGrafikaNarzędzia dla fotografówON1 Photo
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ON1 Photo kompletny zestaw narzędzi dla fotografów. Celem ich istnienia jest dostarczenie kompletnego warsztatu pracy fotografa i przyspieszenie pracy nad zdjęciami. W skład pakietu wchodzą moduły do nakładania efektów, poprawiania kolorytu zdjęć (także tradycyjnego „wywoływania” RAW-ów, retuszu portretów i składania fotomontaży, a także bardzo rozbudowana przeglądarka. Niektóre moduły są dostępne także jako wtyczki dla Photoshopa CC i Lightrooma. Efekty pracy można zapisać jako plik PSD z warstwami i kontynuować pracę w Photoshopie.

W przeglądarce zdjęć można podejrzeć także metadane plików, dodawać oceny, zbierać zdjęcia w kolekcje, wyszukiwać z filtrowaniem i tak dalej. Nie powinno tu zabraknąć niczego, co jest potrzebne do utrzymania w ryzach nawet ogromnej biblioteki zdjęć. Program może łączyć się z Dropboksem, OneDrive i Dyskiem Google'a. Z tego miejsca można przejść do edycji zdjęcia (lub kopii zdjęcia) w jednym z dodatkowych modułów lub w programach firmy Adobe, jeśli są zainstalowane na tym samym komputerze.

W module Enchance znajdziemy wszystkie narzędzia niezbędne do poprawienia wyglądu zdjęcia. Można tu skorzystać z automatycznych narzędzi lub wykonać wszystko ręcznie. Do dyspozycji mamy uproszczony panel z jasnością, kontrastem, jaskrawością, jasnością cieni, jasnością świateł, temperaturą barw, szumem, detalami i winietą. Rozwijanie kolejnych paneli da nam dostęp do bardziej precyzyjnych kontrolek. Warto zapisywać ulubione ustawienia i korzystać z nich ponownie. Znalazło się tu także narzędzie do kadrowania zdjęć i podstawowego retuszu.

Moduł Effects, jak nazwa wskazuje, pozwala nakładać na przygotowane zdjęcie różne efekty, których w programie znajdziemy ogromny zestaw. Kolejne style nakładane są na warstwach, można także sięgnąć po pędzel lub gradient i namalować maskę dla wybranego efektu. Można (i należy) w tym celu korzystać z gotowych zestawów, dostarczonych przez producenta lub tworzonych samodzielnie.

W programie znajdziemy także bogatą kolekcję filtrów bardzo dobrze imitujących klasyczne klisze, kolorowe i czarno-białe. Kolejne modyfikacje są nakładane jedna na drugą, jak warstwy w Photoshopie. W każdej chwili można którąś z nich zmienić lub wyłączyć te znajdujące się powyżej.

Portrait to moduł przeznaczony do retuszu portretów, dostępny także jako osobny program. Nie chodzi tu o ręczne usuwanie każdej zmarszczki. Program sam znajdzie twarze na zdjęciu (można mu w tym pomóc zaznaczając oczy i usta ręcznie, a potem malując maskę na skórze), a następnie wykona potrzebne do udoskonalenia kroki na podstawie jednego z wcześniej zdefiniowanych schematów na każdej z zaznaczonych twarzy osobno. Nazwy suwaków mówią tu same za siebie – barwienie ust, wybielanie zębów, wygładzanie skóry, wyostrzenie oczu i tak dalej.

Layers to moduł, w którym można zrobić fotomontaż lub nałożyć na zdjęcie niebanalną teksturę. Wystarczy przeciągać zdjęcia z przeglądarki. Podobnie jak w programach do edycji grafiki rastrowej mamy tu do dyspozycji różne narzędzia zaznaczania i wycinania, kilka sposobów łączenia warstw, nakładania masek i tak dalej. Znalazła się nawet „magiczna” gumka, która usunie tło ze zdjęć. Wszystkie edytowane pliki można zapisać w formacie Photoshopa do późniejszej edycji, by nic nie stracić.

Resize to moduł opcjonalny, gdyż nie został jeszcze zaktualizowany. Pomoże on przygotować zdjęcie do druku, także jeśli wymaga to powiększenia. Można tu opracować nawet wielkoformatowe plakaty, podzielone na kilka części. Przy powiększaniu zdjęć można zmieniać kilka parametrów, jak tekstura, próg i wygładzanie, można też zdać się na automat.

Wersja testowa programu działa przez 60 dni bez żadnych ograniczeń, pełna kosztuje 119 dolarów. Na stronie producenta można znaleźć bogatą kolekcję materiałów do nauki.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań137
Data aktualizacji6 paź 2016
Rozmiar pliku685.89 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
ON1 Photo ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)