ON1 Photo 10: lepszy, szybszy i tańszy niezbędnik fotografa

ON1 Photo 10: lepszy, szybszy i tańszy niezbędnik fotografa

ON1 Photo 10: lepszy, szybszy i tańszy niezbędnik fotografa
03.11.2015 16:27

Jeśli szukasz kompletnego zestawu narzędzi dla fotografa, dzięki któremu praca ze zdjęciami nie będzie zajmować dużo czasu, wypróbuj ON1 Photo 10 – następcę Perfect Photo Suite. Podobnie jak poprzednik, ON1 Photo składa się z modułu do korekcji zdjęć, stylizacji, składania fotomontaży i rozbudowanej przeglądarki. Dodatkowo znalazł się tu moduł do zmiany rozmiaru obrazów, zapewniający dobrą jakość nawet przy powiększaniu, znany z Perfect Photo Suite 9.5.

ON1 Photo 10 jest czytelny i każdy, kto miał do czynienia z programem typu „cyfrowa ciemnia” powinien sobie z nim poradzić. Jego interfejs nie zmienił się znacząco od czasów Perfect Photo Suite, można jednak zauważyć mniejszy apetyt na pamięć operacyjną i wzrost wydajności przy niektórych operacjach. Znikła za to możliwość integracji przeglądarki zdjęć z iCloud, a moduł do stylizacji zdjęć na czarno-białe został włączony do Effects, gdzie można teraz zająć się nakładaniem wszelkiego rodzaju efektów.

350154294932301761

Moduł odpowiedzialny za efekty został gruntownie przebudowany, dzięki czemu filtry powinny działać szybciej, a ponadto łatwiejsze jest znajdowanie odpowiedniego stylu i nakładanie na zdjęcia. Dzięki integracji funkcji, które wcześniej były dostępne w Perfect B&W, można teraz eksperymentować z filtrami także na zdjęciach czarno-białych i wszystkie związane z tym kroki wykonać w jednym miejscu. Ponadto usprawnione zostało zarządzanie predefiniowanymi stylami zdjęć.

350154294932432833

Poprawione zostały także narzędzia do retuszu twarzy, dostępne w module Portrait. Algorytmy znajdujące charakterystyczne punkty twarzy szybciej odnajdą oczy, brwi, usta i nos, nawet jeśli twarz została sfotografowana pod kątem lub z boku.

Moduł Resize nie zmienił się od wersji 9.5 i jest instalacja z ON1 Photo 10 jest opcjonalna. Miłym usprawnieniem jest jednak możliwość przejścia do niego z dowolnego innego modułu, dzięki czemu można szybciej wykonać takie zadania, jak wyostrzenie czy nałożenie znaku wodnego na zdjęcie.

W module Enhance, gdzie znajdują się tradycyjne kontrolki poprawiające barwy i oświetlenie zdjęcia, pojawiły się w końcu zrozumiałe dla przyzwyczajonych do innych programów kontrolki nasycenia barw. Działanie pozostałych, jak ekspozycja, światła i cienie, ma dawać ładniejsze efekty.

Po zakończeniu pracy można skorzystać z nowych możliwości eksportu wielu zdjęć na raz, a także udostępniania bezpośrednio na Facebooku, Twitterze, Flickrze i podobnych.

Idąc za modą wydawca programu umożliwił synchronizację zdjęć z urządzeniem mobilnym. Dla systemu iOS wydana została aplikacja Photo Via, która pozwala współdzielić albumy i albumy inteligentne z programem ON1 Photo 10 za pośrednictwem Dropboksa lub Dysky Google. Dzięki temu można przeglądać, przeszukiwać i oceniać zdjęcia na iPadzie lub iPhonie, a informacje te zostaną przesłane do biblioteki na komputerze. Dostępna jest także płatna wtyczka do programu Adobe Lightroom, która na to pozwala, ale w tej sytuacji lepiej skorzystać z mobilnego Lightrooma na iOS-a lub Androida, który jest dostępny bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu Creative Cloud.

What's Changed in ON1 Photo 10?

Wersję próbną ON1 Photo 10 znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa i OS X. Można z niej korzystać bez ograniczeń przez 60 dni. Program może działać samodzielnie, ale można też korzystać z jego modułów jako wtyczek do Lightrooma, Photoshopa CC lub Photoshop Elements.

Ponadto z okazji premiery nowej wersji programu w sklepie producenta obowiązuje promocja – za 89 dolarów można mieć ON1 Photo 10, zestaw materiałów szkoleniowych i dodatkowe predefiniowane ustawienia dla zdjęć krajobrazów. Normalna cena programu to 119 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)