MacOSGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćON1 Photo RAW
ON1 Photo RAW ikona

ON1 Photo RAW2022 16.0.1.11137

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ON1 Photo RAW to długo oczekiwany program do retuszu, stylizacji zdjęć i przetwarzania RAW-ów z aparatów cyfrowych, w którym można nawet szybko przygotować fotomontaż. ON1 Photo RAW został przystosowany do pracy z plikami zapisywanymi przez współczesne aparaty i układy przetwarzania obrazu, dzięki czemu daje bardzo dobre efekty.

ON1 Photo RAW jest szybki nie tyle dzięki optymalizacji, ale dzięki bardzo wygodnemu interfejsowi i bogatej kolekcji gotowych ustawień. Program wymaga niewielu czynności by uzyskać pożądany efekt i pozwala swobodnie eksperymentować. Interfejs nie jest trudny i można łatwo się do niego przyzwyczaić, zarówno podczas przesiadki z innego programu, jak i podczas nauki od podstaw.

Poza klasycznymi narzędziami do „wywoływania” RAW-ów, a więc sterowania ekspozycją, balansem bieli, strukturą, kolorami i tym podobnymi, ON1 Photo RAW oddaje do dyspozycji użytkowników także ogromną kolekcją filtrów, które pozwolą uzyskać dowolny efekt. Filtry i poprawki można nakładać globalnie lub lokalnie i łączyć na warstwach z możliwością maskowania. Program zawiera ustawienia dla zdjęć czarno-białych, krajobrazowych, sportowych, stylizowanych na stare, architektonicznych ślubnych i wielu innych, daje też dostęp do konkretnych efektów, jak rozbłyski, pseudo-hdr i wiele innych. Są tu także narzędzia do precyzyjnego manipulowania kolorem (color grading) i wydobywania szczegółów (kontrast lokalny).

Do wprowadzania poprawek można wykorzystać też narzędzia do retuszu, jak klonowanie czy pędzel do usuwania obiektów. Można tu nałożyć kilka plików jako warstwy, zastosować na nich maski i dzięki temu przygotować prosty fotomontaż. Przed eksportem można przygotować zdjęcie zarówno do publikacji w Sieci, jak i wydruku na różnych typach papieru. Można wysyłać zdjęcia bezpośrednio do serwisów społecznościowych.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni, przed pobraniem wymagana jest rejestracja.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań113
Data aktualizacji24 wrz 2021
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
ON1 Photo RAW ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)