OneDrive samo wykryje i rozpozna Pokemony na zdjęciach

OneDrive samo wykryje i rozpozna Pokemony na zdjęciach

22.07.2016 22:33, aktual.: 23.07.2016 09:47

Microsoft też padł ofiarą Pokémon GO. Nie, bynajmniej niechodzi o wersję tej gry na mobilne Windows. Teraz wirtualny dyskOneDrive sam będzie wykrywał Pokemony na zdjęciach swoichużytkowników. W sumie nic rewolucyjnego, w końcu OneDrivepotrafiło już wcześniej rozpoznawać rozmaite obiekty nafotografiach, ale wprowadzenie tak specyficznej funkcjonalności jestotwartym przyznaniem, że nic ważniejszego od Pokemonów dziś natej planecie już nie ma.

Jak wyjaśnia na oficjalnymblogu Office menedżer OneDrive Douglas Pearce, Poké detectorpowstał, ponieważ wielu graczy robi zrzuty ekranów ze zdobytymiPokemonami, by pochwalić się swoją kolekcją przed znajomymi. Abyułatwić znalezienie wszystkich zrzutów, we współpracy zMicrosoft Research stworzono wykrywacz Pokemonów, który nie tylkosam znajdzie obrazki z kieszonkowymi potworami, ale teżautomatycznie zapisze je na dysk OneDrive, gdzie będą mogły byćwyszukiwane podług swojego imienia. Rozpoznawane jest 150występujących w grze Pokemonów – oto triumf sztucznejinteligencji.

Obraz

Oczywiście to nie wszystkie nowości w OneDrive. W usłudzedebiutuje funkcja tworzenia automatycznych albumów. Jeśliużytkownik zrobił sekwencję zdjęć w krótkim okresie, wokreślonej lokalizacji, to OneDrive wybierze najlepsze z nich iumieści w albumie. Gdy zostanie już on przygotowany i będziegotów do oglądania w interfejsie przeglądarkowym lub przezaplikację mobilną, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie.Jest tu jednak pewien haczyk, który będziemy mogli sprawdzić jużw najbliższy poniedziałek. Otóż Microsoft chce, by ludzie mielijeszcze bardziej dość poniedziałków – OneDrive będzie imautomatycznie robiło albumy z fotek z tych wszystkich fajnychwydarzeń, w których brali udział w ciągu weekendu, by dostarczyćje na poniedziałek rano.

Obraz

Kolejna ciekawa funkcja, szczególnie dla tych sentymentalnych, to„tego dnia”. Dzięki niej będziemy mogli obejrzeć wszystkiefotki, jakie zrobiliśmy tego dnia w poprzednich latach. Dobrysposób, by poczuć się staro i powspominać, dobre czasy, gdybyliśmy piękni i młodzi. Ulepszono w OneDrive też wyszukiwarkę,tak by można było przeszukiwać też z widoku Wszystkie zdjęcia,zarówno po tagach jak i lokalizacjach. Dodano też możliwośćwyszukiwania z użyciem emoji.

Obraz

Warto wreszcie wspomnieć o specjalnych foto-folderach,przeznaczonych do przechowywania dużej liczby zdjęć. Mają oneswój specjalny widok, na który składa się zdjęcie otwierające,powiększone miniaturki, oraz nowe menu, skrojone pod kątemszybkiego tworzenia albumów czy udostępniania fotografii.

Obraz

Mobilne aplikacje OneDrive znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida, iOS-a oraz Windows Phone. Dostępne są też klienty desktopowe, na Windowsa i Maka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)