OneDrive się kurczy, Mega zagrożone, zamknięto także GG Dysk. Co dalej?

Strona głównaOneDrive się kurczy, Mega zagrożone, zamknięto także GG Dysk. Co dalej?
25.04.2016 15:12
OneDrive się kurczy, Mega zagrożone, zamknięto także GG Dysk. Co dalej?

Idą ciężkie czasy dla użytkowników cyberschowków, może z wyjątkiem zapewne najpopularniejszego Dysku Google. Nachodzi bowiem czas zapowiadanego przez nas wielokrotnie ograniczenia ilość miejsca dostępnego w OneDrivie, niepewna przyszłość czeka także Mega. Dziś ogłoszono także, że działalność zakończy Dysk GG.

Jak wiadomo, 27 czerwca dojdzie do zmniejszenia ilości dostępnego miejsca w cyberschowku OneDrive od Microsoftu. Wkrótce dostępne będzie zaledwie 5 GB, niedostępne będzie także dotychczasowe dodatkowe 15 GB na zdjęcia synchronizowane ze smartfonem. Przypominamy także, że uruchomiona została akcja, dzięki której przy sprzyjających okolicznościach można zyskać pakiet Office 365 Personal i terabajt miejsca na OneDrivie na rok. Jej szczegóły opisywaliśmy wcześniej.Dziś natomiast do użytkowników komunikatora GG trafiła informacja, że 30 czerwca zamknięta zostanie usługa Dysk GG. Trudno oczywiście porównywać popularność cyberschowka Microsoftu z niszową dodatkową usługą oferowaną użytkownikom nie mniej niszowego komunikatora. Zespół GG otwarcie przyznaje, że właśnie znikoma popularność GG Dysku jest powodem zamknięcia usługi. Jednocześnie komunikator wciąż będzie oferował nielimitowany transfer przesyłania plików, które dostępne będą przez 90 dni od wysłania wiadomości.

Źródło: użytkownik januszek
Źródło: użytkownik januszek

Pogrom wśród tego rodzaju usług rozpoczął się najprawdopodobniej od Ubuntu One. Biorąc pod uwagę zmiany w OneDrivie, rzekome problemy założonego przez Kima Dotcoma szyfrowanego cyberschowka Mega czy zamknięcie GG Dysku, nietrudno zauważyć, że sytuacja na rynku podobnych usług prezentuje się coraz ubożej. Jak widać, nawet najwięksi gracze mają problem z utrzymaniem tak ogromnej infrastruktury.

Jak żyć?

Z tego powodu postanowiliśmy przygotować dla naszych Czytelników zestawienie zróżnicowanych cyberschowków, wśród których każdy, nie tylko zawiedziony przez GG czy Microsoft, znajdzie coś dla siebie. Spodziewajcie się go na naszych łamach już jutro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)