OneDrive w Windows 10 z synchronizacją zrzutów ekranu

OneDrive w Windows 10 z synchronizacją zrzutów ekranu

OneDrive w Windows 10 z synchronizacją zrzutów ekranu
Redakcja
13.08.2015 10:46, aktualizacja: 03.11.2015 09:04

Ostatnie aktualizacje systemu Windows 10 przyniosły pewne nieoczekiwane zmiany w usłudze synchronizacji plików OneDrive. Gdy przejdziemy do jej ustawień znajdziemy nowe opcje odpowiedzialne za przesyłanie do chmury zarówno wykonanych zrzutów ekranu, jak i automatyczne wysyłanie zdjęć i nagrań z podłączonych urządzeń.

Obraz

Na całe szczęście opcje te nie są domyślnie włączone, więc nie naruszają naszej prywatności. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie je aktywować i tym samym wykonać w chmurze kopię zapasową ważnych plików. Wystarczy kliknąć ikonę OneDrive znajdująca się w systemowym zasobniku prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję ustawienia, a w okienku które się wyświetli przejść do zakładki automatycznego zapisywania. W tym miejscu znajdziemy wszystkie nowe opcje.

Niewykluczone, że w przyszłości Microsoft zdecyduje się na dalsze rozszerzenie funkcjonalności swojej chmury o nowe elementy. Ponadto przypominamy, że od Windows 8 możliwe jest szybkie wykonywanie zrzutów całego ekranu i zapisywanie ich do plików PNG. Wystarczy zastosować kombinację klawiszy Windows + PrtScn, aby system wykonał zrzut i zapisał go w bibliotece Zdjęcia w folderze zrzuty ekranu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)