OneDrive z plikami na żądanie już w kanale Fast Ring

OneDrive z plikami na żądanie już w kanale Fast Ring

14.06.2017 11:10

Jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji OneDrive – pliki na żądanie – trafiła już do testów. Insiderzy korzystający z kompilacji 16215 Windowsa 10 z Fast Ring mogą już przetestować możliwość pracy ze swoimi plikami bez pobierania ich na komputer i zapisywania lokalnie.

Możliwość pracy z plikami na żądanie umożliwi użytkownikom pracę ze zdalnymi plikami w chmurze w taki sposób, jakby były zapisane na dysku lokalnym, ale bez pobierania ich i zajmowania miejsca na nie zawsze hojnie wyposażonym laptopie. Pliki z OneDrive można będzie zapisać w eksploratorze i otwierać w różnych programach (zarówno z Windows Store, jak i klasycznych) zupełnie jakby były na dysku lokalnym.

Obraz

W Eksploratorze pliki na żądanie będą widoczne na kilka sposobów:

Pliki dostępne tylko online, oznaczone niebieską chmurką, nie zajmują miejsca na lokalnym dysku. Są widoczne na nim, ale zostaną pobrane dopiero gdy przyjdzie potrzeba, by któryś z nich otworzyć. Praca z nimi będzie oczywiście wymagała połączenia z Internetem, ale będą widoczne także offline.

Pliki dostępne lokalnie, z pustym zielonym znakiem, to nic innego, jak pliki online po pobraniu. Można je otwierać także offline i będą dostępne natychmiast. Jeśli na dysku zacznie brakować miejsca, można pliki te z powrotem oznaczyć jako tylko online z menu kontekstowego (polecenie Free up space).

Pełne zielone oznaczenie to pliki „zawsze dostępne”. Można wybrane pliki oznaczyć, by były zawsze przechowywane lokalnie na urządzeniu. Zostaną pobrane i będą zajmować miejsce na dysku, ale będzie można z nich korzystać niezależnie od połączenia z Internetem w każdych warunkach.

Pliki na żądanie będą działać zarówno z plikami na osobistych dyskach OneDrive, jak i na firmowych kontach SharePoint Online. Office 365 także będzie mógł z nimi pracować.

W ciągu najbliższych dni do Insiderów zapisanych do Fast Ring trafi nowa wersja klienta OneDrive. Niecierpliwi mogą go pobrać już teraz, ale trzeba pamiętać, że będzie działał tylko na kompilacji 16215. Nowy OneDrive może sprawiać pewne problemy – w końcu jest to klient testowy. Niewykluczone, że by dostać się do plików, trzeba będzie uruchomić ponownie komputer.

Do szerokiego grona odbiorców pliki na żądanie trafią wraz z jesienną aktualizacją Fall Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)