bEswRyhx
OneNote ikona

OneNote

Pobierz program
w oficjalnym sklepie App Store
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

OneNote to rozbudowany notatnik od Microsoftu. Choć wersja PC jest dostępna na rynku od wielu lat, dopiero od niedawna jest on mocno promowany jako usługa dla każdego, w tym użytkowników urządzeń mobilnych.

bEswRyhz

Wersja na iOS zapewnia nam dostęp do już stworzonych notesów oraz notatek, pozwala także na tworzenie nowych. Ilość narzędzi edycji tekstu nie zachwyca, jest ich dosłownie kilka. Do wielu zastosowań wystarczą, jednak miłośnicy bardziej zaawansowanych efektów, będą rozczarowani.

W przeciwieństwie do wersji Windows Phone oraz Android mamy możliwość otwierania notatek zabezpieczonych hasłem, a także dodawania hasła do nowych zapisków. Dodatkowe opcje uzyskamy korzystając z aplikacji na iPadzie. OneNote dla iOS posiada także widget dla paska powiadomień. Z jego poziomu możemy w szybki sposób tworzyć nowe notatki.

Bardzo dobrze sprawują się narzędzia związane z aparatem. Poza zwykłym zdjęciem oferują tryb dokumentów oraz tablicy. Dzięki nim, z tła jest usuwane wszystko co zbędne, a tekst oraz narysowane elementy zostają odpowiednio wykadrowane i wyostrzone. Jest to odpowiednik aplikacji Office Lence znanej posiadaczom Windows Phone. Program wspiera także możliwości oferowane wraz z iOS 9. Pozwala przeszukiwać notesy za pomocą systemowej wyszukiwarki spotlight oraz obsługuje tryb współdzielenia ekranu z innymi aplikacjami.

OneNote to prosty i szybki mobilny notatnik. Posiada drobny ułamek funkcji jakie oferuje jego komputerowy odpowiednik, zarazem skupia się na tym co najważniejsze. Szybki dostęp i tworzenie nowych zapisków (w tym z poziomu menu widgetów), skanów czy też list z zadaniami. Oferuje mniej niż choćby konkurencyjny Evernote, z drugiej strony jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Wszystkie jego opcje dostępne są za darmo, jedynym wymogiem jest konieczność posiadania konta w usłudze Microsoftu.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań218
Data aktualizacji18 lip 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
OneNote ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEswRyiv