OneNote dla iOS i OS X z możliwością wstawiania plików i otwierania zabezpieczonych notatek

OneNote dla iOS i OS X z możliwością wstawiania plików i otwierania zabezpieczonych notatek

OneNote dla iOS i OS X z możliwością wstawiania plików i otwierania zabezpieczonych notatek
30.07.2014 10:07, aktualizacja: 30.07.2014 10:43

Po zapowiedzi zmian w aplikacji OneNote dla Androida przyszła pora na udoskonalenia w wersji dla OS X. OneNote dla Maków w wersji 15.2 już jest dostępny w Mac App Store, z naszej bazy programów zaś można pobrać OneNote dla iOS w wersji 2.3.

Obraz

Najważniejszą zmianą, o którą prosili liczni użytkownicy, jest możliwość umieszczania w notatnikach plików jako załączniki lub, w przypadku plików PDF, jako zagnieżdżonych wydruków, które można komentować w OneNote – niestety, jak widać na zrzucie poniżej, pola z notatkami nie są szczególnie czytelne. Tak umieszczony plik można bezproblemowo zapisać na dysku i można umieścić odnośnik do niego w treści notatki. Poza tym można przeglądać załączniki z poziomu notatki. Zależnie od formatu zapisanego pliku wykorzystany do tego zostanie systemowy Szybki przegląd lub sam OneNote. Ponadto na iOS rozbudowane menu udostępniania pozwala na wstawianie plików z różnych innych aplikacji, na przykład z Mail. Z kolei na Makach można w końcu wysłać stronę notatnika jako treść maila, bez pośredniego eksportu do formatu PDF.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Użytkownicy doczekali się także możliwości otwierania w OneNote dla Maków notatników przechowywanych na dyskach OneDrive. wersja 15.2 programu została zintegrowana z OneDrive for Business i SharePoint Online.

W obu klientach usługi Microsoftu znalazły się nowe możliwości zarządzania notatnikami. Użytkownicy mogą teraz zmieniać kolejność notatek i swobodnie przenosić je między notatnikami, a dodatkowo mogą tworzyć notatniki również na iPhone'ach oraz iPadach. Na systemach Apple'a możliwe jest również odczytywanie notatek i sekcji zabezpieczonych hasłem, zapisanych w kliencie dla Windows, czego nie potrafi jeszcze aplikacja dla Androida ani nawet dla Windows Phone. Ciekawostką jest możliwość zachowania formatowania przy wklejaniu tekstu, która to pojawiła się w wersji 15.1 programu.

Klienty OneNote są dostępne także dla systemów: Windows, Android i Windows Phone, gdzie jest dostarczana razem z systemem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)